Press ESC to close

Kripto Paralar Yükselişe Geçti. Bitcoin 21.000 $ Seviyesine Yükseldi

Sonunda beklenen yükseliş geldi. Kripto para piyasaları uzun bir sürenin ardından ilk kez yeşillendi. Bir süredir artık Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında konuşmalar oldukça azalmıştı. Kripto para analistleri umudu kesmiş, yatırımcılar da umudunuz kesmek üzereydi ki piyasaya hareket gelmeye başladı.

ABD Enflasyon Verisi Kripto Piyasasını Hareketlendirdi

ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin beklentilerin altında kalması artık Fed’in daha güvercin olması gerektiği görüşünü ortaya çıkardı. Bu da Fed’in 25 baz puanlık daha ufak faiz artırımlarına gidebileceği yönünde algılandı. Fed üyelerinden bazıları da bunu açıkça dile getirdi. Gelen olumlu haberler kripto piyasasına da olumlu yansıdı ve Bitcoin 21.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. 16,500 civarında fiyatlana Bitcoin 21.000 dolara çıkınca altcoinlerde oldukça hareketli bir gece yaşadı. Ethereum fiyatı  uzunca bir sürenin ardından 1,500 doları aştı.

Şimdi hem Bitcoin hem de diğer finansal piyasaların gözü kulağı Fed üyelerinde olacak. Hem gelecek olan açıklamalar hem de Fed’in faiz kararı kripto para piyasalarını yakından ilgilendiriyor olacak. Bu nedenle kripto yatırımcılarının Fed’i sıkı bir şekilde takip etmeleri önemli. Bu anlamda Fed açıklamalarını anlık olarak Finans Merkezi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir