Press ESC to close

Bitexnova Nedir? Bitexova Haberi Doğru mu? Bitexnova Kapandı mı?

Bugün Türkiye’de kripto para piyasaları Bitexnova battı tarzı haberlerle güne başladı. Konuyu detaylı bir şekilde araştırdık. Bir çok büyük haber sitesi bu konuyu haberleştirmiş. Belli ki bu haber tek bir kaynaktan yayılmış. Gerçeklik payı nedir, Bitexova kripto para borsası battı mı? Bitexnova kapandı mı? Gelin bu soruların cevaplarına bakalım.

Bitexnova Nedir?

Arkadaşlar detaylı bir araştırma yaptık. Haberlerde geçtiği gibi bu firmanın 15 bin Türk yatırımcısı olma ihtimali sıfır gibi görünüyor. Çünkü zaten Nisan ayı başında domain alınmış. Ne ara siteyi, sistemi kurdular da 15 bin yatırımcı edindiler bu mümkün değil. Belki onlarca ifadesi doğru olabilir. Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlarla onlarca kişi hesap açmış ve mağdur edilmiş olabilir veya hç böyle bir durum yaşanmamış dahi olabilir.

Belli ki, birileri kripto yasası öncesinde bu tarz uydurma haberlerle piyasalara korku salmak istiyor. Sonrasında ise piyasayı daha rahat ve sert kurallarla düzenlemek adına önlemler alınacak. Yatırımcıların da bu duruma sessiz kalması adına böyle bir politika yürütülüyor olabilir. Çünkü bize hiç gerçekçi gelmedi bu durum.

Bitexnxova Şikayetleri 2022

Arkadaşlar firmanın yeni açılmış olduğundan hatta ortada bir firma olmayabileceğinden bahsetmiştim. Nitekim firma hakkında yapılan şikayetleri de araştırdım. İlk şikayet konusu şikayetvarda henüz 2 hafta önce açılmış. Açılan şikayetlerin konu başlıkları;

  • Bitexnova.com Yanıltıyor!
  • Bitexnova’nın Yanıltması
  • Bitexnova Para Çekemiyorum
  • BitexNova Para Çekimi Yapılmıyor
  • Bitexnova Tarafından Yaşatılan Durum
  • BitexNova Para Çekememe İşlemi

Burada şikayet konularını açanların hesaplarına bakıldığında genelikle tek şikayetleri olduğu ve bunun da Bitexnova ile ilgili olduğu anlaşılıyor. Yani yeni açılmış Şikayetvar hesapları gibi duruyor.

Bitexnova Battı mı?

Bahsettiğimiz üzere, Bitexnova diye bir şirket muhtemelen yok. Böyle bir web sitesi açılmış. İşlem yapan var mı yok mu belirsiz. Adını Bitexova olarak değiştirmiş 10 gün önce. Şimdi de battı deniliyor. Yani 15 bin yatırımcısı bulunan bir şirket olduğuna inanmak aptallık olur gibi geliyor bana. Zaten haberin çıkış kaynağı da iktidara yakın bir kaynak olan Sabah Gazetesi.

Bitexnova kapandı mı, battı mı gibi soruların cevabı olarak ise şu an bu sitelere giriş yapıldığında plesk panel sayfası açılıyor. Yani ste tasarımı hostingden kaldırılmış. Bu anlamda web sitesi şu an için kapalı gibi görünüyor.

Tam da kripto para piyasasının regüle edilmesinin tartışıldığı bugünlerde bu tarz haber beni çok da şaşırtmadı. Yine de bir kez daha uyarmış olalım. Bu doğrultuda en güvenilir kripto para borsaları sayfasına bakmanızda faydalı olabilir. Hayırlı Cumalar, bol kazançlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir