Press ESC to close

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Ne Kadar Kazanır?

Teknolojinin gelişmesi iletişim olanaklarını iletişim olanaklarının gelişmesi ise firmaların müşterileriyle olan iletişimlerine dikkat etmelerini sağlamıştır. Bundan dolayı firmaların müşterileriyle etkili bir iletişim kurmaları noktasında çağrı merkezlerinin son derece iddialı birimler olduğunu söyleyebiliriz. Yine kamu kurum ve kuruluşlarının da olası acil durumlara karşı tedbirler kapsamında çağrı merkezleri oluşturduklarında biliniyor. Bu kapsamda akılara doğal olarak Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Ne Kadar Kazanır? Sorusunun yanıtlarının ne olduğu sorusu da geliyor. İşte bu sorulara dair tüm ayrıntılar!

İlk önce çağrı merkezi temsilcisi kimdir? Sorusuna yanıt vermek gayet akıllıca olacaktır. Bu kapsamda çağrı merkezindeki müşteri temsilcisinin müşterilerin çağrılarına yanıt veren, diğer zamanlarda ofis işlerine yardımcı olan ve firmanın kural ve yönetmeliklere uygun davranan mesleki isim olarak tanımlanmaktadır. Yine çağrı merkezi müşteri temsilcisinin bilgisayar uygulamalarını aktif bir şekilde kullanıyor olması da gerekmektedir. Ayrıca mesleki olarak da gelişimsel bir değişim içerisinde olabilecek bir kapasiteye sahip olmalıdır.

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Ne Kadar Kazanır?

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar?

Elbet eki çağrı merkezi temsilcisi oldukça kapsamı geniş olan bir çalışma alanına sahiptir. Bu doğrultuda bir çağrı merkezi temsilcisinin görevlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Müşterilerden gelen telefonlara bakarak onların sorularına yanıt vermek
  • Telefon aracılığıyla çağrı araması yaparak müşterilerle iletişime gitmek
  • İş öncesinde etkili bir çalışma ortamı oluşturmak için ofisi hazır hale getirmek
  • Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda onları ilgili birimlere yönlendirmek
  • Telefon, fax ve bilgisayar gibi iletişim cihazlarını etkili bir şekilde kullanabilmek
  • Müşterilerin öneri, sorun ve şikayetlerini dinleyerek bu konuda onlara çözümler oluşturmak
  • Yapmış olduğu görüşmeler sonrasında detaylı bir rapor hazırlayarak ilgili yöneticiye sunmak
  • Takım çalışmasına yatkın olarak, takım içerisinde etkili bir enerjinin oluşmasına katkı sunmak

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne Kadar Kazanır?

Hemen her mesleğin kendine özgü çalışma koşulları olduğu gibi her mesleğin de kendine özgü maaş durumları vardır. Bu noktada Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Sorusu sonrasında Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne Kadar Kazanır? Sorusunu sormak gayet olağandır. Gününüz şartlarında bir çağrı merkezi temsilcisinin en az asgari ücret olmak şartıyla, kariyerine göre farklı maaşlar alabildiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışanlar en az 2 bin 324 lira 70 kuruş kazanmaktadır. Bu maaş net maaş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte bir çağrı merkezi temsilcisinin aldığı maaşın en fazla 3 bin TL kadar olabildiği bilinmektedir. Genel olarak Çağrı merkezi temsilcilerinin ortalama 2 bin 500 TL civarında maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir