Press ESC to close

Dogecoin Nasıl Alınır? Dogecoin Alınabilecek Yerler

Dogecoin, son günlerde hızlı bir şekilde yükselmekte olan ve trend para birimleri arasında yer alıyor. Bu sebepler birçok kişi tarafından Dogecoin nasıl alınır gibi sorular soruluyor. Dogecoin satın alabilmek için Türkiye’de yasal bir şekilde kripto para birimi alım – satım faaliyetleri göstermekte olan bir kuruluşu kullanmanız gerekiyor. Paribu ve Koinim isimli yerli kripto para borsaları üzerinden Dogecoin’de dahil olmak üzere, kripto paralarla işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Bu sitelerden ya da farklı bir siteden Dogecoin ya da farklı bir kripto para almak için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Ardından hesabınızı kimlik bilgilerinizle onaylamanız gerekmektedir. Bu noktada, verilen bilgilerin doğru olması son derece önemlidir. Hem hesap güvenliği açısından hem de işlem yapmak için onay almanız açısından doğru kimlik bilgilerini vermeniz gerekmektedir. Ayrıca, kripto para borsaları kimlik bilgilerinin doğruluğunu teyit edebilmek için bazı taleplerde bulunabilirler. Bu tamamen kullanıcıların güvenli bir şekilde yatırım yapmalarını sağlamak ve gerçek kullanıcılar tarafından yatırımlar yapıldığından emin olmak için yapılan bir uygulamadır.

Hesap oluşturma işlemini ve doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra dilediğiniz gibi Dogecoin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınıza para yatırmak için EFT ya da havale gibi yöntemleri kullanmanız gerekmektedir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin, bazı kripto para borsaları paranın gönderildiği hesap sahibinin ve kullanıcı bilgilerinin eşleşmesini istemektedir. Yani, başka bir kişiye ait banka hesabı üzerinden işlem gerçekleştiremezsiniz.

Kullandığınız kripto para borsasına ait para yatırma şartlarını inceleyerek, bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü, her kuruluşun farklı politikaları bulunmaktadır. Yatırım işlemleri genellikle birkaç dakika içerisinde hesaplara geçmektedir.

Binance vb. bir çok kripto para borsasında doge alım satım işlemleri yapılabilmektedir. Kendinize uygun bir kripto para borsası seçerek oradan hesap açıp kolay bir şekilde dogecoin alıp satabilirsiniz.

Dogecoin Nereden Alınabilir?

Dogecoin alınabilecek yerler dendiği zaman akla ilk gelenler genellikle dünyaca ünlü olan kripto para borsalarıdır. Fakat işlemlerde gecikme yaşanma ihtimalinin yüksek olması, Türkçe dil desteği sunulmaması gibi nedenlerden dolayı insanlar genellikle yerli borsalara yönelmektedir.

Dogecoin nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Peki, alım – satım platformunu seçmeden önce dikkat edilmesi gerekenler neler? Öncelikle, ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi kuruluşun güvenilir olup olmadığıdır. Kullanıcıların sık sık verilen emirlerin habersiz bir şekilde iptal edilmesi, emirin gerçekleşmemesi gibi durumlardan şikayetçi oldukları görülmektedir. Böyle bir durum yaşamamak adına güvenilir kripto para borsası bulmak, son derece önem arz etmekte olan bir konudur.

Diğer yandan, komisyon miktarlarına dikkat etmenizde önemli olarak değerlendirilebilecek bir başka konudur. Uzun vadeli yatırımcılar için pek bir şey ifade etmiyor olsa da kısa vadeli yatırımcıların, özellikle de gün içi al – sat yapan kişilerin, komisyon oranlarına dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

İşlem yapacağınız kanalı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de çeşitlilik olacaktır. Daha yüksek sayıda kripto para birimini barındıran borsalar, işlem özgürlüğünüzü arttıracaktır.  

Dogecoin Neden Yükseldi?

Dogecoin son dönemde oldukça popüler bir coin. Bunun nedeni ise elbetteki Elon Musk ve Reddit yatırımcı topluluğu. Özellikle Elon Musk’ın twitter hesabından Doge’yi paylaşması tüm dünyada yatırımcılar tarafından bilinmesine neden olurken, yaşanan son yükselişin ardından, önümüzdeki dönemde adından daha da fazla söz ettireceği benziyor diyebiliriz. Doge’nin sert yükselişinin arkasındaki gerçekler için Dogecoin Nasıl Yükseldi başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir