Press ESC to close

Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri, Blockchain ile İlgili Meslekler

Teknoloji bugün hayatımızın neredeyse her alanında yer alıyor. Aynı zamanda her geçen gün sürekli yenilenmeye devam ediyor. Teknoloji geliştikçe adını bile duymadığımız mesleklerle karşılaşıyoruz. Geleceğin en iyi çalışma alanı olan Blockhain, sıklıkla gündeme gelen iş kollarından biridir. Ne işle uğraştıklarını bile bilmediğimiz meslekler, teknolojinin hızla ilerlemesi ile çok kazandıran meslekler oluyor. Teknoloji ile işleyen bu meslekler, olmasa olmaz meslekler haline gelmiştir.

Adını daha yeni yeni duymaya başladığımız Blockhain’de bu mesleklerden biridir. Blockchain, blok zinciri olarak dijital ortamlarda şifrelenmiş işlemlerin takibini yapan sisteme denir. Blockhain çok kazandıran meslekler arasında yerini alıyor.

Blockchain Proje Yöneticisi

Birçok şirket Blockchain çözümleri geliştirmeye ilgi duymaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlarını Blockchain geliştirme firmalarına iletmek durumunda kalırlar. Özellikle müşteri sayısı arttıkça, proje yöneticilerinin işleri daha iyi yönetmesi ve kolaylaştırması gerekir. Proje yöneticilerinin görevi; şirketin ihtiyaçlarını teknik bir dile çevirmek ve Blockchain geliştiricilerinin istediklerini İngilizceye çevirmektir. Bunun haricinde projenin yürütülmesini denetlemek ve planlamakla görevlidirler.

Blockchain Yazılım Mühendisi

Mühendisler Blockchain sistemine yatırım yapan girişimcilerin vazgeçilmezleridir. Mühendisler de yazılımlar geliştirerek şirketlerin  Blockchain’de yapmış oldukları yatırımlarını geliştirir. Bu sayede şirketin kazançları artmış olur. Yakın bir zamanda çoğu firmanın olmazsa olamazı olacak Blockchain yazılım mühendisleri, firmalar için dijital ortamlarda proje üretecek. Blockchain mühendislerinin veri tabanı programlama bilmelerinin yanı sıra teknolojik muhasebe gibi daha birçok konuya hâkim olmaları gerekecektir.

Blockchain Teknoloji Mimarı

Gelecekte en çok aranan meslekler arasında yer alacak olan diğer meslek Blockchain teknoloji mimarlığıdır. Teknoloji mimarlığı teknik uzmanlık gerektiren bir alandır ve bu mimarlar Blockchain uygulamasından sorumlu kişilerdir. Bu uzmanlar, hangi teknolojinin nasıl uygulanacağını bilir ve görevi firma ile müşteriler arasında aracılık yapmaktır. Bir Blockchain teknoloji mimarı, Blockchain uygulamaları üretir ve programlama dili bilir.

Blockchain Hukuk Müşaviri

Blockchain hukuk müşaviri, Blockchain meslekleri arasında en önemlisidir. Meslek henüz bir resmiyete dayanmamaktadır. Ancak ileride en aranan ve en gözde mesleklerden biri olacaktır. Blockchain hukuk müşavirlerinin görevi, kripto paralar üzerinde yapılan alışverişlerde bir mağduriyet yaşanırsa mağduriyetleri gidermek için görev yaparlar. Aynı zamanda ürün satışlarında firma ile müşteri arasında aracılık yaparak hizmet vermektedir.

Blockchain Risk Analisti

Diğer meslek gruplarında olduğu gibi Blockchain risk analisti mesleği de oldukça önemlidir. Bu analistler, teknolojik gelişmelere bağlı olarak firmalar için; program geliştirme, programlama, analiz yürütme ve veri analizi yapma gibi görevler yaparlar. Ayrıca ilgili firmanın belgelerini muhafaza etmekte görevleri arasındadır.

Blockchain Kripto Para Topluluk Yöneticisi

Topluluk yöneticisi pazarlama ve müşteri desteğinin en önemli parçasıdır. Kripto para topluluk yöneticilerinin görevi, şirket ve firmaların kazanım oranlarını sürdürmek için sosyal ağlarda reklam hizmeti verirler. Ayrıca firmalara internet üzerinden gelen soruları yanıtlar, dilek ve şikayetlerini çözerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir