Press ESC to close

Gümüş Hangi Bankadan Alınır? Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Dövizin yükselmesiyle kıymeti az olan gümüşünde değeri arttı. Gümüş hangi bankadan alınır ? Şuanda madenlerden kar etmek isteyen alıcılar özellikle altın ve gümüş yatırımları yapıyorlar. Gümüşün 7.30 TL civarına gelen gram fiyatıyla gayet iyi bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Bankalar alım satım alanlarında gümüş madenine ait bazı fırsatlar sunuyorlar. Gümüş hesabı olan bankalar arasında fırsat yakalayabileceklerimizi inceliyoruz.

Gümüş Hangi Bankadan Alınır ?

Bankaların sunduğu gümüş hesabı açma avantajıyla burada gümüş yatırımları kolayca yapılmaktadır. Özellikle banka seçimi yapılırken gümüş yatırımında alım ve satım marjlarında çok fazla komisyon içermeyen banların seçilmesi doğu olur. Çünkü alım satımlar büyük limitleri içerdiğinde burada yer alan komisyon tutarları da ne kadar aldığınızı etkilemektedir.

Gümüş hangi bankadan alınır ? Şuanda gümüş hesabı açılmasına izin veren ve yatırımları kabul eden bankalar şunlar. Türkiye Finans Bankası ve Denizbank gümüş için en çok tercih edilen bankalar içerisinde yer almaktadır. Bunun yanında Vakıf bankası, HSBC ve TEB alternatif gümüş hesabı açabileceğiniz bankalar arasında yerini alıyor.

Bu bankalar içerisinde genellikle katılım bankaları yer almaktadır. Gümüş hangi bankadan alınır sorusuna en iyi cevap şunlar olacaktır. Katılım bankaları içerisinde Kuveyt Türk katılım bankası da olduğundan, gümüş hesabı açabileceğiniz bir diğer alternatif olarak bilinmektedir. Fakat bankalarda gümüş hesabı açmadan önce alım satım fiyatlarını içeren günlük marjlara bakılması gerekmektedir. Bu yatırım yapacağınız maden üzerinde daha fazla kar sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar Neler ? 

  •  Vakıf Bankası
  •  Kuveyt Türk
  •  HSBC
  •  Denizbank
  •  Türkiye Finans
  •  Türk Ekonomi Bankası

Kolaylıkla gümüş hesabı açabileceğiniz bankalar içerisinde yer alıyorlar. Özellikle bu bankalarda daha önce bir hesabınız varsa, yalnızca online işlem alanına girilmesiyle gümüş hesabı açabilirsiniz. Kolay birkaç adım sonrasında gümüş hesabı açılmasına izin verirler. Fakat gümüş hesabı açtığınız bankanın yıllık olarak hesap işletim ücreti alıyorsa bu tutara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Yatırımcıların aslında ilgi odağı genellikle altın yatırımı üzerine oluyor. Fakat o kadar rağbet görmese bile gümüş yatırımı yapan hatırı sayılır insanda bulunmaktadır. Özellikle gümüşe yatırım yapmadan borsa analizi ve gümüşün grafik istikrarını gözlemlenmesi gerekmektedir. Bu yatırım sonrasında veri grafiğinin size ne kadar getiri getirebileceği konusunda ipucu verecektir.

Kesinlikle bilmeniz gereken bazı ipuçlarını söyleyelim. Gümüş bir madeni yatırım aracıdır. Fakat gümüşün değerinin yükselmesi tamamen arz ve talep dengesiyle oluşmaktadır. Hatta büyük yatırımcıların yarattığı spekülasyonlar sebebiyle inebilir veya düşebilir. Bu nedenle bu varlığa yönelik sağlam bir istatistik bile neticeyi göstermez.

Bankalar aracılığıyla veya forex piyasalarıyla gümüş yatırımı yapılmaktadır. Yalnız gümüş hacim olarak küçük bir yapıya sahip olduğundan esnek bir grafik içermektedir. Özellikle yatırımcılar tüm varlıklarını bu maden üzerinde toplaması ciddi riskler oluşturmaktadır. Bu nedenle ünlü ekonomi profesörleri gümüş yatırımı yapanlara varlıkların yalnızca yüzde 5 değerini yatırmasını önermektedir. Bu olası riskleri ortadan kaldıracak önemli bir faktördür.

Gümüş Yatırımı Neden Tercih Ediliyor ?

Yaşamın her geçen gün pahalılaşması insanların yatırım araçlarında değişikliklere sebep olmaktadır. Özellikle diğer maden yatırımlarına bakıldığında altın vb. büyük madenlerin minimum yatırım miktarları büyük paralara denk geliyor. Özellikle maddi sebeplerden dolayı yatırım yapmayı isteyen insanlar gümüş gibi diğer alternatif yatırım yöntemlerine odaklanıyorlar.

Düşük bütçeye sahip olan yatırımcılar için biçilmiş bir kaftan olan gümüş, aynı zamanda daha esnek bir grafik içerdiğinden tercih edilmektedir. Altına göre yatırımın yükselmesi ve düşmesi daha hızlı sürelerde gerçekleşmektedir. Buda oynak bir yapıya sahip olan gümüş yatırımı insanlar tarafından tercih edilmesinin ana nedenini oluşturmaktadır.

Gümüş hesabı olan bankalar ile ilgili ayrıntılı ve güncel bilgiler vermeye çalıştık. Dilerseniz, farklı bir kaynaktan da konuyu inceleyebilirsiniz. Bunun için faydalı olabileceğini düşündüğümüz kaynakları sizlerle paylaştık.

Kaynak 1

Kaynak 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir