Press ESC to close

Kava Coin Geleceği Var mı, Alınır mı? Güncel Analist Yorumları 2022

Son dönemin en çok merak edilen projelerinden bir tanesi de Kava coin projesi. Bu proje hakkında bilinmesi gerekenler neler? Kava coin geleceği var mı? Kava coin hakkında yorum ve analizler ne yönde?

KAVA Coin Nedir?

Kava Coin, Kava platformunda yer alan coinlerden birisidir. Kava; Bitcoin, BNB, Ripple başta olmak üzere birçok büyük kripto varlıklarının kullanıcılarına teminatlı olacak şekilde krediler sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarına sabit paralar sunan bir DeFi platformu olarak ilgi çekmektedir. Kava’nın, DeFi merkezi dijital varlıklar için merkeziyetsiz bir banka gibi çalışarak onların USDX stablecoin’i kullanmalarına olanak sağlamaktadır.

KAVA Coin Projesi Hakkında Merak Edilenler 2022

Kava aracılığı ile kullanıcılar birçok farklı kripto parayı teminat olarak gösterip geçici olarak USDX token alabilmektedirler. Başta ATOM gibi birçok coinin yapımcısı olan Cosmos blackchain üzerine kurulan Kava teminatlı borç sistemini (CDP) kullanmaktadır. Bu sayede kullanıcılar sürekli bir şekilde stablecoinden aldıkları kredileri teminatı altına almayı sağlayarak hizmet sağlamaktadır. Kava’nın kullanmış olduğu USDX stablecoini’ne ek olarak blockchain üzerinde Kava Token da bulunmaktadır. Kava coinin kurucularına bakacak olursak Ruaridh O’Donell, Brian Kerr ve Scott Stuart tarafından kurulmuştur. Kava platformunun aktif CEO’su Brian Kerr’dir. Daha önce birçok çeşitli kripto para ve blockchain platformlarında çalışmıştır.

Kava’nın diğer kurucuları olan Ruaridh O’Donell ve Scott Stuart da aynı şekilde birçok kripto para ve blockchain projelerinde çalışmışlardır. Bu yüzden Kava Coin birçok yatırımcı tarafından ilgi çekici hale gelmeye başlamıştır. Kava’nın sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. 2019 yılında Binance Launchpad (IEO) tarafından gerçekleştirildikten sonra satışa sunulan Kava Coin’in yaklaşık olarak %40’ı özel yatırımcılar tarafından satın alınmıştır. Toplam arzın yaklaşık olarak %6’sı da Binance Launchpad tarafından satılmıştır. Bu da yaklaşık olarak 3 milyon dolara denk gelmektedir. Yüzde %25’lik bir kısım Kava Labs hissedarlarına verilmiştir. Geri kalanlar ise projeyi büyütmek için bütçeye eklenmek üzere Kava Labs bünyesine verilmiştir. Kava Coin maksimum arzı 111,5 milyondur. Bununla birlikte maksimum arz zamanla artmaktadır.

Kava ağı güvenlik konusunda da son derece iyi işlere imza atmaktadır. Cosmos ağı üzerine kurulduğu için Tendermint tabanlı Hisse İspatı (POS) algoritmasını kullanmaktadır. Bu sistem ile kullanıcılara güvenli bir sistem sunmaktadır. Kava Coin’in, bugüne kadar bir güvenlik açığı bulunmamıştır. Başta CertiK, Quantstamp gibi birçok firma tarafından denetlenmiş ve herhangi bir sorun olmadığı açıklanmıştır.

Kava Coin (KAVA) Nerelerden Alınabilir?

Kava Tokenlar birçok kripto para borsalarında alım satım işlemlerinde kullanılabilmektedir. Sürekli olarak yenilenen işlem çiftlerinin de mevcut olduğu Kava Coin’de KAVA/USDT, KAVA/BNB, KAVA/BTC gibi birçok işlemde kullanılabilmektedir. 2021 yılından bu yana Binance borsası KAVA Coin için en yüksek likiditeye sahip borsa olarak öne çıkmaktadır. Diğer bir büyük borsa olan Kraken borsasında ise KAVA/USD VE KAVA/EUR işlem çiftlerini sunarak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. KAVA Coin Binance, KuCoin, Huobi, Gate.io, Kraken, Huobi, Mexc, Coinone, Crypto.com ve daha birçok borsa tarafından listelenmektedir.

KAVA Coin başta kurucu ekip olmak üzere birçok tecrübeli çalışanı ve mühendisi şirket içerisinde bulunduğu için yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bu gibi durumlar KAVA Coin’in fiyatı konusunda etkili olabileceği uzmanlar tarafından öngörülmektedir.

Kava Coin Geleceği Var mı? 2022

Ünlü kripto para sitesi Digitalcoin’in yapmış olduğu tahminlere göre KAVA Coin’in 2022 yılındaki fiyat tahmini 8,07 dolardır. Diğer kripto para sitelerinde 8,07 dolar civarlarında olacağı öngörülmektedir. Wallet Investor’a göre KAVA Coin 2022 yılı sonundaki değeri 15 dolar ve üstü olarak belirlenmiştir. Jasper Crypto ise 9 dolar civarlarında hedef beklemektedir. Bazı yatırımcılar ve analistler ise bu değerlerin aşılacağını düşünmektedirler. Güncel analist yorumları da bu analizleri desteklemektedir.

KAVA FİYAT TAHMİNİ 2023

Kava coin geleceği var mı diye yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Digitalcoin’in yaptığı tahminlere göre KAVA Coin’in 2023 yılında fiyat tahmini 12 dolardır. Digitalcoin’e göre fiyata yaz aylarında bir düzeltme beklenmektedir. Bu düzeltme sonunda fiyatın 7 dolar civarına ineceği analistler tarafından öngörülmektedir. Jasper Crypto 2023 yılı sonunda KAVA Coin hakkında beklentileri ise 11 dolar civarlarındadır. Wallet Investor’a göre KAVA Coin 2023 yılının sonunda 20-21 dolarlık fiyat aralığında olması beklenmektedir. Güncel analist yorumları da bu analizleri desteklemektedir.

KAVA FİYAT TAHMİNİ 2024

Ünlü analiz sitelerinden biri olan Digitalcoin’e göre KAVA Coin 2024 yılının sonlarına doğru 11-12 dolar civarlarında olması öngörülmektedir. İlk üç çeyreğe göre fiyatın 8 dolar civarlarında olduğu de beklenmektedir. Wallet Investor’a göre de yıl sonu KAVA Coin fiyat tahmini 25 dolardır. Güncel analist yorumları da bu analizleri desteklemektedir.

KAVA FİYAT TAHMİNİ 2025

Digitalcoin’e göre KAVA Coin 2025 yılının sonlarında 13 dolar olacağı analistler tarafından tahmin edilmiştir. Jasper Crypto 25 dolar hedefi verirken Wallet Investor ise KAVA Coin’in yaklaşık olarak 30 dolar olacağı öngörülmektedir. Güncel analist yorumları da bu analizleri desteklemektedir.

KAVA Coin güncel olarak 4,35 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Bitcoin’deki dalgalanmalara göre bu değerde düşüşlerin olabileceği beklenmektedir. Fakat uzmanlar bu düşüşlerin geçici olacağını söylemektedirler. Uzmanlara göre KAVA Coin’in fiyatı 2025 yılına kadar kademeli olarak artacağı uzmanlar ve analistler tarafından öngörülmektedir. DeFİ sisteminin önemli coinlerden birisi olan KAVA Coin’in gelecekte adından çokça söz ettirileceği birçok kripto uzmanı ve analistlerden beklenmektedir. Uzmanlar KAVA Coin fiyatının gelecek yıllarda çok daha iyi olacağını söylemektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir