Press ESC to close

Kripto Paralarda Lending İle Nasıl Para Kazanılır? Lending ile Para Kazanma

Lending, kripto paraların kiralanması ile pasif kazancı elde etme sistemi olarak biliniyor. Kripto paraları al-sat yaparak veya cüzdanda tutarak, biriktirmenin dışında para kazanmanın bir yöntemidir.

Kripto Paralarda Lending İle Nasıl Para Kazanılır?

Kullanıcılar, lending yapabilme hususunda bir kontratla ellerinde var olan meblağdan oldukça fazla değerde pozisyon açabiliyor. Bunun yanında borçlanma ile kontratsız şekilde pozisyonda oluşturabiliyor. Bu durumu başkaları aracılığıyla lending yapılan coinlerle gerçekleştiriyoruz. Karşı tarafta bulunan coinlere kira bedelini ödeme yaparak margin işlemini açmaktayız. Bu doğrultuda kira bedelini almış olan taraf, pasif olarak kar elde ediyor. Siz, kiralama yaparak lending’inden kar elde edebilirsiniz.

Bankalarda Lending İşleminin Yapılması

Kripto paralar ile lending işlemini yapma hususu için, ilk olarak bankalarda bu işlemin nasıl yapıldığını inceleyelim:

Lending işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle bankaya gider ve işleminizi bireysel ya da ticari amaçlar olarak mı yapacağınızı kararlaştırırsınız. Ardından ise finansal tablolar ve kredi notunuz incelenmeye alınır ve incelemenin sonucu doğrultusunda farklı koşullar ile kredi alabilir veyahut başvurunuz red yanıtı alır.

Lending İşlemini Nasıl Gerçekleştiririz?

Borsalar itibariyle lending işlemi bankaların yapısına benziyor olsa da, bankalarla kıyaslanınca işlemler daha kolay gerçekleştirilir. Genel olarak borsalarda lending işlemlerini yapmak için borsada hesap açıp ve üçüncü parti uygulamaları yardımı ile fonlarınızı transfer etmelisiniz.

Lending işlemiyle paraları kiralama yapmak için kullanmayı hedeflediğiniz borsa platformlarında bulunan paralarını Lending’e taşımanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanmış olduğunuz platformdaki yolları takip etmelisiniz.

Lending kısmında; paranızı kullanmak için sunmuş olduğunuz günlük faiz oranı, kullanıma açmak istediğiniz para meblağsını, paranızı faiz içinde tutacağınız maksimum gün sayısı ile sürenin dolmasıyla paranızı kullanıma otomatik şekilde açmak gibi seçenekleri belirleyerek teklif hazırlamalısınız. Bu tablo başlıkları sırayla şöyledir; Rate, amount, duration ve auto-renew olarak karşınıza çıkacaktır.

Teklifinizi ayarlayıp onayladıktan hemen sonra ise paralarınız lending sisteminde kiralanması için kullanıma açılmış olacaktır.

Sözleşmenizin süresinin dolması ile işlemin kapanmasıyla buradan elde edilen kazanç, hesabınıza aktarılmaktadır. İşlemi gerçekleştirdiğiniz platform, bu kazanç doğrultusunda yüzdelik bir komisyonu sizden alır. Bu komisyon oranı, sözleşmenin oluşturma aşamasında yazılı olarak tarafınıza aktarılır. Her platformun kar oranı farklı boyuttadır.

Lending’den Para Kazanılır Mı?

Lending aracılığı ile kazanç elde edebilirsiniz. Fakat kazanç sağlamaya başlamadan önce platformunuzu iyi seçmeli, piyasayı yakın konumda takibe almalı ve koşullarınızı titizlik ile hazırlamanızda fayda vardır.

Lending İşlemleri Riskleri Mevcut Mu?

Riskleri şu şekilde sıralarız;

  • Platformun güvenlik durumu,
  • Borcun ödenmesinde sıkıntı yaşanması,
  • Piyasalarda ortaya çıkan değişimler şeklinde sınıflandırılır. Bu sebeple işlemlerden önce platformları, kullanıcılara ait finansal durumlar ile piyasada gerçekleştirilen değişimlerin takibini yapmanız önerilir.

Lending Karlı Mı Yoksa Riskli Mi?

Lending, kripto para dünyası içerisinde birden çok yatırım tekniği olarak kar ve riski iç içe barındırıyor. İyi bir teklif oluşturmanız halinde, kiralamış olduğunuz paralar aracılığıyla iyi bir kar alabilirsiniz. Ancak sözleşmenizi hazırlama aşamasında özen göstermezseniz, risk daha yüksek konumda karşınıza çıkacaktır.

Bunun için piyasayı oldukça ayrıntılı incelemek, hareket grafiklerini doğru şekillerde gözlemlemek ve atacağınız adımları da bu doğrultuda oluşturmak size fayda sağlayacaktır. Eğer titizlik ile işleri yürütürseniz oldukça güzel kar elde etmeniz kaçınılmazdır.

İlk olarak en az riski bulunan pozisyonda sözleşme ile denemeler yapabilirsiniz. Deneyim kazanmanız halinde, adımlarınızın güçlenme oranı da artış gösterecektir. Buna bağlı şekilde bir sonraki gerçekleştirmek istediğiniz lending adımınız daha başarılı olacaktır.

Sonuç

Lending işlemlerinde, borç almayı hedefleyen kişilerin finansal durumlarını inceleyerek, sözleşmeleri titizlik ile hazırlamak piyasayı yakinen takip etmeniz halinde kazançlı konumda olacaktır. Eğer platform kullanmak istiyorsanız hangi bölgede kullanım sağlandığı, güvenlik durumu, faiz oranı koşulları ve üstte bahsedilen diğer önemli hususları göz önünde bulundurmanız sizlere yararlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir