Press ESC to close

Papara İle Binance Borsasına Para Transferi işlemleri 2022

Binance borsası, dünyada şu an aktif olarak kullanılan en büyük kripto para borsalarından biridir. Üyelerinden, yaptıkları işlemlere karşılık olarak düşük düzeyde komisyonlar alan Binance borsasının tercih edilme nedenleri arasında, yüksek hızda işlem yapma olanağı sunması, kullanıcılar için TR destek vermesi, online teknik destek sunması, çeşitliliği en fazla olan Alt Coin barındırması gibi nedenler sıralanabilir. Bu nedenle kolay bir şekilde nasıl para yatırılır ve çekilir soruları merak ediliyor. Biz de bu yazımızda papara ile binance hesabına para transferi yazısını kaleme almaya karar verdik.

Kripto para piyasasına girmek ve para kazanmak isteyen yeni girişimciler için, kullanıcılar açısından kolay kullanım imkanı sunan ve üyeliği 3 dakikayı geçmeyen bir platform olarak tercih edilmektedir. Binance, hiç şüphesiz dünyanın en büyük kripto para borsası değildir ancak büyük firmalar arasında yer almaktadır.

Papara İle Binance Borsasına Para Yatırma

Binance borsasına üye olmanız için gmail ve telefon numarasına ihtiyacınız vardır. Hem telefondan hem de gmail adresinizden doğrulama yaparak sizi güvende tutar. Güvenliği sıkı tutan borsalardan biridir ve çok çeşitli alt coin barındırır. Bu siteye para aktarmak için, önce her hangi bir banka hesabınız olmalı, daha sonra da papara hesabı açmanız gerekiyor.

Binance, para yükleme için Papara platformunu kabul ettiği gibi, havale ve kredi kartı ile para yüklemeyi de kabul ediyor. Yüzde 1 oranında komisyon alan bu borsada işlem yapabilmek için en az 102 TL para yatırmanız gerekiyor. Çünkü 100 TL yatırdığınızda 1 TL komisyon kesintisi olacağından 99 TL bakiye kalacaktır ve bu para ile işlem yapılamaz. Papara hesabından en az 102 TL olmak üzere dilediğiniz kadar para aktarımı yapabilirsiniz.

Binance borsasında kimlik doğrulama zorunluluğu olmadan günde 2 BTC çekme şansınız vardır. Kimlik doğrulama ile günde 100 BTC çekim yapılabilmektedir. Binance sitesine para aktarırken, Papara kaydı yaptığınız sırada kullandığınız TC kimlik numarasının aynısını girmek zorundasınız. Başka bir kimlik numarasından aktarım yapılamaz.

Bir kez TC kimlik numarası tanımlandığında, sonraki aktarım işlemleri için yeniden TC numarası girmeye gerek kalmıyor. Birkaç dakika içinde, paranız Binance platformuna yüklenmiş olacak ve siz sitenin ana sayfasında cüzdan sekmesine tıklayarak, arama çubuğunda TRY aratarak, yüklenen para miktarını görebileceksiniz. İsterseniz paranızı bu sitede TRY olarak bulundurabilir, isterseniz USDT birimine ( dolar) çevirebilir, isterseniz de Coin birimlerinden borsada yer verilen her hangi bir coin para birimine çevirebilirsiniz.

Binance Borsasından Para Çekme

Binance borsasında coin alıp satarak belli bir sermaye edindiyseniz işin en zevkli kısmına geldiniz demektir. Binance borsasında bir bakiyeniz varsa, bu bakiyeyi çekmek için cüzdanım sekmesine tıklayarak karşınıza çıkan bakiyenin karşısındaki para çekme sekmesine tıklayabilirsiniz. Tüm paranız bu alanda gözükür. Bu parayı Papara hesabınıza aktarma imkanınız vardır.

Papara hesabınıza aktarımda yine yüzde bir oranında komisyon alınacaktır. Çıkan Binance sitesinin ekranında vatandaşlık numaranız ve Papara account numaranız ekranda belirecektir. Papara account alanı boş ise, Papara hesabınıza girerek bu numarayı alın. Sayfada cep telefon numaranız istenir. Papara sitesine kayıt olurken kullandığınız numarayı girin. Güvenliği arttırmak için, Binance sayfasında alt sekmede gmail adresiniz veya mail adresiniz istenecektir. Confirm onayla –kabul et” sekmesine tıkladığınızda da size bir SMS gelecek ve o numarayı, ekrandaki yerine girmeniz istenecek. Send SMS diyerek cebe SMS gelmesini sağlayın. Gelen numarayı bu ekrana girin ve onay için son aşama olan E-posta onayını da yapın. Birkaç dakika içinde, papara hesabınıza belirtilen tutar geçmiş olacaktır.

Binance platformuna para yatırırken yüzde1, para çekerken de yüzde 1 oranında komisyon ödemesi yapmanız gerektiğini unutmayın. Örnek vermek gerekirse, 100 TL gönderdiğinizde Binance hesabınızda 99 TL olacak, 99 TL yi paparaya geri gönderdiğinizde yaklaşık 98 TL geri alacaksınız.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir