Press ESC to close

Piyasaya Yeni Çıkmış Coinler, Piyasaya Yeni Çıkacak Olan Coinler

Hemen hemen her gün piyasalara çıkan yeni coinler, yeni tokenler, yeni NFT’ler oluyor. İlk çıkan coinler genellikle yüksek prim yapma potansiyeli taşıdığı için de kripto yatırımcıları tarafından takip ediliyor. Biz de bu bölümde piyasalara yeni giriş yapmış ve yakında girecek coinleri paylaşmak istedik.

Piyasaya Yeni Çıkmış Coinler

Yeni coinler piyasaya girdikleri andan itibaren alt coinlerde değer görmeye başlıyorlar. Piyasaya yeni çıkmış coinler büyük coin türlerine göre daha da büyümeye açık oluyor. Özellikle değer kazanma ihtimallerinin yüksek olması onlara yatırım yapılmasındaki ana neden. Piyasaların geçmişine bakıldığında trend ve büyük olan bütün coin türleri bu yoldan geçtiler. Yatırımcılar ilk aşamada onlara da kararsız bakıyorlardı. Fakat bugün gelinen noktada Bitcoin ve Ethereum gibi coinlerin değerleri gayet yükseldi.

Piyasaya yeni çıkacak coinler yine coin avcıları tarafından yatırım yapılmaya değer görülürse, bunu değerlendiriyorlar. Çünkü piyasaya ilk çıktıları andan itibaren daha düşük fiyatlarda alım yapılmaktadır. Ufacık yüzde değişimleri bile büyük miktar coin alımlarında ciddi kar marjları bırakmaktadır.

Coinmarketcap verilerine göre son 30 gün önce piyasada işlem gören yeni coinleri araştırdık. Piyasaya yeni çıkmış coinler içerisinde yatırım almaya başlayan ve yüzdelerini önemli oranda hızlı bir şekilde değiştiren coinleri bulduk. Dünya’da özellikle yeni çıkan coin türlerinde aşağıda yer vereceğimiz coinler değer görmektedir.

 • FlyPaper
 • Sombra
 • Ether Matrix
 • AstroFarms
 • Meme Games
 • Poof.Cash
 • Baby Alpaca
 • SHIBIAVAX
 • Instinct
 • Thunder ETH
 • Safe Trip Finance
 • LiveTrade Token

Mevcut piyasa değeri ve hacim ağırlıklarına bakıldığında yeni çıkan coin türleri içerisinde değer gören coinlerdir. Şuanda çok az miktar ücretlerle bu coinlere sahip olunması mümkündür. Zaman aralığı içerisinde coin alım fiyatlarının yükseleceği düşünülmektedir. Piyasaya yeni çıkmış coinler size daha istikrarlı bir kar marjı sunabilir. Rağbet sayısı her geçen gün artıkça diğer coinlere göre daha hızlı yüzde değişimlerine maruz kalacaktır.

Risk almayı seven bir yapınız varsa, yeni çıkan coin türleri ile yatırımınızın bir kısmını değerlendirebilirsiniz. Grafikte gidişat yeni çıkan coinlerde çok bir şey ifade etmeyecektir. Çünkü coinin analiz yapılması için en az 2-3 yıl bir grafiği bulunmalıdır. Bu coin türlerine istatistik analizi yapılması çokta yerinde olmayacaktır. Mevcut gidişata göre alınan coin kısa süre içerisinde kolaylıkla bozdurulabilir. Denemeden yeni coinlerin gidişatını bilemezsiniz.

Piyasaya Yeni Çıkacak Coinler

Kripto para borsası son yıllarda en hareketli dönemlerini yaşarken, piyasaya yeni gelecek olan coinler ilgiyle bekleniyorlar. Piyasaya yeni çıkacak coinler tarih aralıklarına bakıldığında yüzlerce farklı coinin borsalara girmesi beklenmektedir. Coinler içerisinde kulüp coinleri ve platformlara ait olan çeşitli coinlerin varlığı görülmektedir.

Coinmarketcap ve Binance verilerine bakıldığında ağırlıklı olarak piyasaya yeni girmesi planlanan coinlerin yarısı kulüplerden oluşmaktadır. Son yıllarda kulüp tokenlerine verilen değerde oldukça fazla oranlarda karşımıza çıkıyor. Bunun yanında farklı alt yapılarda kullanıma sunulacak olan yeni coinlerde bulunmaktadır.

Piyasaya yeni çıkacak coinler ilgiyle beklenirken, yatırımcılar alt coin tercihlerini istikrarlı coin türlerine yönlendirmektedir. Çünkü yeni coinlerin hacmi giriş tarihlerindeki rağbet sayısına göre değişmektedir. Hızlı bir düşüş veya yukarı grafik yaşayabilirler. Bu nedenle kripto para seçimi yaparken bu verileri göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

 • FIBA TOKEN
 • TMF TOKEN
 • SİON FAN TOKEN
 • STEM
 • Zares Coin
 • Wolverhampton Wanderers Fan Token
 • Kalao Token
 • Lisbon Fan Token
 • Real Betis Fan token
 • Tetrix Token
 • Port Network

30 Eylül 2021 tarihine kadar bütün kripto para borsalarında yer alması beklenen coin türleri olarak gösterilmektedir. Bunun yanında küçük klasmanda çıkan yeni tokenler de bulunacaktır. Alt coin listelerinin bu süreçte baya bir hareketlenme yaşayacağı düşünülmektedir. Piyasaya yeni çıkacak coinler size iyi kar marjları bırakabilirler.

Fakat unutmayın ki bu coin türleri piyasaya yeni gireceği için kayıp yaşatma durumları üst seviyede olabilir. Çünkü grafik analizi ve geçmiş veri istatistiği olmadığı için yaşayacağı performans ve rağbet duruma göre değişecektir. Yine de takım ve Federasyon bazında kulüplerin tokenlerinin rağbet göreceği düşünülmektedir.

Daha önce piyasaya giren Barcelona, Juventus gibi takımların coinleri oldukça değer görmüştü. Yine kulüplerin taraftarları içerisinde coinlere önem veren yatırımcılar bu coinleri alacaktır. Bunun yanında diğer yeni çıkan coinlerde şirket bazında yatırım alabilirler. Yeni çıkması planlanan coinlere yatırım yapılırken bu durumlara göre yatırımlarınızı yönetebilirsiniz.

Yeni Çıkan Coinlere Yatırım Yapılır Mı ?

Yeni çıkan coinlere yatırım yapan onlarca kripto para yatırımcısı bulunuyor. Yatırımcı pozisyonunda özellikle yeni çıkan coin türlerine ilgi duyanlar bulunmaktadır. Bunun nedenini kısa bir dönemde yaşayabileceği kar marjı yüzdeleri gösterilebilir. Yeni çıkan coinlere yatırım yapılır mı ? Coinler içerisinde size iyi getirisi olabilen yeni coinler olacaktır. Kısa dönemde büyük coinlere göre daha iyi grafiklere sahip olabilirler. Potansiyel olarak yüzde değişimleri borsada hızlı dalgalanmaya sebep olabilir.

Fakat yeni çıkan coinlerin diğer istikrarlı coin türlerine göre zarar ettirme olasılığı yüksektir. Çünkü bir analiz neticesinde değil, yatırım duygusal bir planla yapılacaktır. Coinin kısa vadede nasıl bir değişim yaşayacağı tahmini olarak kestirilmektedir. Buda olası hata yapma durumunu ve zarar etme durumunu tetikleyebilir.

Alt Coin Yatırım Tavsiyeleri

Piyasaya yeni çıkmış coinler ile piyasaya yeni çıkacak coinler uzman coin analistleri tarafından alt coin yatırım tavsiyeleri verilmektedir. Onlar iyi analizler neticesinde potansiyel olarak kar bırakacak coin türlerini görebiliyorlar. Bu konuda deneyimli olan onlarca yatırımcı bu bilgileri çeşitli platformlar üzerinden aktarmaktadır.

Fakat manipüle yapılma ihtimalide bu tarz platformlarda paylaşılan alt coin tavsiyelerinde karşımıza gelmektedir. En iyi yükselmesini beklediğiniz coin türlerine yine kendi yatırım bilginizle karar verebilirsiniz. Çünkü herkesin yaptığı analiz ve araştırma birbirine göre farklı ana nedenlere dayanmaktadır.

Kararsız kaldığınız durumlarda yeni çıkan coinlere şüpheyle bakmanız doğru olur. Çünkü yatırımcı potansiyeli artış göstermezse ve alınan coinler satılırsa, zarar edilebilir. Hacim az olduğu için bu coinlerin değişimleri hızlı gelişecektir. Özellikle alım yapanlar olası kötü gidişatta otomatik bozdurma yöntemleri ile bir limit belirleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir