Press ESC to close

SHIBA INU Nedir? SHIB Coin Nereden Alınır? (Detayı Anlatım 2022)

Kripto para piyasasına gösterilen ilgi gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Her geçen gün yeni altcoinler çıkmakta ve bu piayasadan pay kapmaya çalışmaktadır. Son günlerde ise adından en çok söz ettiren coin SHIBA INU veya SHIBA Coin olmuştur diyebiliriz. Peki en çok konuşulan coinler arasında yer alan SHIB Coin nedir, nasıl yatırım yapılır? SHIBA INU nereden alınabilir gibi soruların cevaplarını yazımızda detaylıca anlatıyoruz.

SHIBA INU (SHIB Coin) Nedir?

Shiba (SHIB) coin merkezi bulunmayan spontane yatırımcı çoğunluğu kurma denemeleri amacıyla kurulan Shiba coin etherum kökenli bir tokendir. Deneysel bir coin olan Shiba Inu (shib) coin dünyadaki tüm kripto para borsalarında hatırı sayılır bir değer görmeye başladı. Sosyal medyada da kripto para yatırımcıları tarafından ilgi gören shiba Inu (SHIB) coin on binlerce yatırımcı tarafından dikkate alınan bir deney oldu.

Ryoshi adında bir kişinin ortaya çıkardığı iddia edilen shiba coin temelinde Ethereum coin olduğu bilinen bir kripto para birimidir. Yani arzın %50’si Ethereum’un sahibi Vitalik Buterin’e teslim edilmiştir. Shib coin’in resmî sitesinde ‘’kendi kendine oluşan ve herhangi bir merkezi mevcut olmayan bir topluluğa sahip olma deneyi’’ olarak tanımlanmaktadır.

Dogecoin kripto para biriminin çıkışında başrollerden biri olan shiba coin aynı doge coin gibi kripto para birimi de adını shiba Inu cinsi bir köpekten almaktadır. Shib coin SHIB/BUSD ve SHIB/USDT olarak işlem görecek. Shiba coin Elon Musk’ın konuşmalarıyla birden değerine değer kattı.

Dogecoin ile benzer bir şekilde ‘’meme’’ yani şaka amaçlı ortaya çıkarın shib coin için Elon musk geçtiğimiz günlerde shib coinden de bahsederek değerini artırmasına yol açtı. Shib coin merkezi bulunmayan bir değişim ShibaSwap’ı kullanmak için teşvik adı altında listelenen ilk coindir.

Shiba Inu deneysel bir nitelik taşıması nedeniyle şu an bütün borsalarda işlem göremediği için kripto para yatırımcılarının bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. Resmi sitede doge coin katili olarak bahsedilen shiba coin için arz 1 kentilyon ile sınırlı. Şu an resmi olarak 395 milyon civarında shib coin piyasada aktif halde. Çoğu bitcoin ile ilgisi olan kişinin tahminlerine göre shiba coin’in dogecoin’i geçerek onun yerini alacağı konusunda hemfikir. Token, resmî sitesinde kendiliğinden meydana gelmiş merkezi olmayan bir çoğunluk yaratma deneyi olduğunu vurgulamıştır.

SHİB (SHİBA INU) NEREDEN ALINIR?

Son günlerde kripto para kullanıcıların merak ile beklediği Shiba Inu coin’in dogecoin ile rekabet oluşturma zemini yaratmak için piyasaya sürüldüğü bilinmektedir. Shiba Inu (SHIB) coin Binance’de kendine yer bulacağı açıklandı.

Shiba ınu halihazırda bütün bilinen kripto para borsalarında listelendiğini söylemek imkânsız.  Ama yine de kolay bir şekilde satın alabileceğiniz OKEx, Gate.io ve poloniex gibi kanallar bulunmaktadır. Aynı zamanda Unıswap üzerinden de satın alma işlemi uygulayabilirsiniz. En büyük kripto para borsası olan Binance shiba coin’i listelerinde bulunduracağını açıkladı.

Shiba ınu coin, coinmarketcap sıralamasında şu aralar 40. Sıraya yükselmiş durumda. Binance, son zamanlarda adından söz ettiren shiba coin’i 10 Mayıs tarihinden itibaren listeye ekleyeceğini duyurdu. Meme olarak yani şaka olarak üretilen bir token olması ve deneysel bir token olan Shiba (SHIB) yatırımcıların shiba Inu alırken dikkat etmesi gereken önemli bilgiler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir