Press ESC to close

En İyi Kripto Para Borsaları, Kripto Borsa Sıralaması (Güncel 2024)

Önceki 2 sene ABD Merkez Bankası FED’in faiz artırım süreci nedeniyle ciddi kayıplar yaşayan kriptopara piyasası 2024 yılı ile birlikte hareketlendi. Gelen ETF onaylarıyla birlikte dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para piyasasına rağbet artmaya başladı. Ancak yatırımcıların kripto piyasasına giriş yaparken dikkat etmesi gereken bazı detaylar var. Bunlardan bir tanesi de kripto para borsası seçimi. Ülkemizde malum kripto para dolandırıcılıkları çok fazla. Bu nedenle kripto para borsası seçerken ince elemek gerekiyor. Sizler için bu içerikte en iyi kripto para borsaları hakkında tüm detayları anlattık. Güvenilir kriptopara borsaları sıralaması yaptık.

En Güvenilir Kripto Para Borsası

Milyonlarca kripto para yatırımı yapan kullanıcı sayılarıyla en yüksek hacme ulaşmayı başarıyorlar. En güvenilir kripto para borsası bir çok popüler kripto parayı ve alt coinleri barındırmaktadır. Tahmini olarak çoğunun 100’den fazla kripto paranın alım satımını yaptırdıkları bilinmektedir. Kaldıraçlı işlemler ve yeni çıkan her kripto parayı borsada listeliyorlar. İşte en güvenilir kripto para borsaları kesinlikle bunlardan birini tercih etmelisiniz.

 • Binance
 • Coinbase
 • Kraken
 • Gate.io
 • Bitpanda
 • Paribu
 • BTCTurk
 • Bitfinex
 • Bitci
 • Bitlo

Uluslararası alanda rağbet görenler ve Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsaları olarak biliniyorlar. Ulaşabileceğiniz her alt coine ve bir çok trend coine işlem yapma fırsatı veriyorlar. Özellikle bu kripto para borsalarında çeşitli aktivitelerle birlikte yeni çıkan coinlere ait ücretsiz coinler bile dağıtılmaktadır.

Yukarıda listelediğimiz en güvenilir kripto para borsası hakkında alt başlıklarla özelliklerini ve hizmetlerini anlatmaya çalışacağız. Her biri diğerinden farklı özellikleri bulunduğu için avantajları da farklı olacaktır. Tercih edeceğiniz platforma ilişkin önemli bilgileri bilmeniz gerekecektir. Yatırımlarınızı daha iyi yönetme fırsatı veren bu borsalarda kaliteli alım satım işlemleri her zaman yapılmaktadır.

En İyi Kripto Para Borsaları

En iyi kavramı her zaman göreceli bir kavram olmuştur. Çünkü bir yatırımcıya iyi gelen diğer yatırımcıya iyi gelmeyebilir. Örneğin bir yatırımcı düşük komisyonla işlem yapmanın en önemli talebi olduğunu belirtirken, diğer biri yatırımcı hızlı emir iletimi veya hızlı para transfer işlemlerini daha fazla önemser. Bu nedenle yatırımcıların önceliklerini hangi kripto borsası daha iyi karşılıyor ise o borsa dünyanın en iyi kripto para borsası olarak tanımlanacaktır. Bu nedenle en iyi kripto para borsası hangisi sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ancak yatırımcılar arasında kabul görmüş belli başlı kripto para borsaları vardır ve bunları şu şekilde listeleyebiliriz.

BINANCE Borsası

Binance, Dünya’da en büyük kripto para borsası olarak kabul görmektedir. Onu ilk sıraya yerleştiren çeşitli avantajları ve kaliteli hizmetleri bulunmaktadır. Hacim miktarı diğer bir çok platforma göre inanılması güç derecede yüksektir. En iyi 10 kripto para borsası içinde tartışmasız onu birinci sıraya koymamız gerekiyor.

 • Yatırımcı sayısının fazlalığı
 • En yüksek hacim oranları
 • Neredeyse bütün kripto varlıklarını bulundurması
 • Kaldıraçlı işlemlerin kullanışlı yapısı
 • Yeni çıkan bir çok kripto parayı listelemesi

Binance borsasının yalnızca birkaç önemli özellikleri içerisinde gösterilmektedir. Kullanıcılar yatırımlarını özellikle Binance üzerinden yapmaya özen gösteriyorlar. Çünkü Binance borsası en güvenli sayılan kripto para borsası unvanına sahiptir.

en güvenilir kripto para borsası hangisi
en güvenilir kripto para borsası hangisi, dünyanın en iyi kripto borsaları hangileri

Yerli ve yabancı kripto para fenomenlerinin büyük bir çoğunluğu da Binance borsasını kullanmaktadır. Hem coin alım-satımı için hem de kripto para ödemeleri için kullanılan Binance, zaman zaman yatırımcılarına sorunlar yaşatıyor olsa da, diğer borsalar ile karşılaştırıldığında en güvenilir coin borsaları listesinde başa yazılabilecek bir borsadır diyebiliriz.

Coinbase Kripto Borsası

Uzmanlar Coinbase platformunu en kaliteli kripto para borsaları arasında gösteriyor. Çünkü Coinbase prestijli yapısı ve kaliteli hizmetleriyle ABD borsasında bile listelenmektedir. Nasdaq listesinde olan Coinbase ayrıca halka açık bir şekilde yönetilen kripto borsaları içerisinde bulunmaktadır. En iyi 10 kripto para borsası içerisinde güvenli yapısı ile onu rahatlıkla gösterebiliriz.

 • Alt coin alanında başarılı listeleme
 • Kullanışlı ve anlaşılır basit bir ara yüz kullanması
 • En yüksek likidite oranlarına sahip olması

Coinbase ayrıca listemize almamızı sağlayan önemli bilgilerdir. Bunun yanında yeni üyelikte bütün kullanıcılarına 10 dolar civarında bir bonus verdiği bilinmektedir.

Kraken Kriptopara Borsası

2011 yılında kurulduğundan beri Amerika’da en önemli kripto borsaları arasında gösterildi. Onun durdurulamaz ilerleyişi ve kullanıcı sayısının fazlalığı sayesinde önemli avantajlar sağladı. Bugün kraken en güvenilir kripto para borsası içinde yer alıyor. Hızlı finansal ödeme sistemi ve kaliteli alt yapısı ile trend ve alt coinlerde başarılı listelemeler yapmaktadır.

 • Düşük ücret politikası
 • En yüksek likidite ayrıcalığı
 • Güvenli IT yapısı ile güçlendirilen güvenlik önlemleri

Kripto para birimlerine yatırım yaptırırken, bir yandan fiat para birimlerine de işlem yaptırmasıyla bilinmektedir.

Kraken ’in özellikleri içerisinde kullanıcıların tercih etme sebepleri içerisinde yukarıdaki bilgiler yer almaktadır. En iyi kripto para borsaları içerisinde onu da rahatlıkla gösterebiliriz.

Gate.io Borsası

Dünya’nın en eski kripto para borsaları içerisinde gate.io yer almaktadır. Hatta coinmarketcap verileri incelendiğinde gate.io 9. Sırada gösterilmektedir. Büyük bir borsa olması nedeniyle yatırımcıların tercih ettiği platformlar içerisinde yer almaktadır. Hacmi yüksek olan gate.io Çin ülkesi merkezli bir kripto para borsasıdır.

 • En üst seviye güvenlik önemleri
 • Fonlara özel şifreleme ayrıcalığı
 • Kaldıraçlı işlemler
 • Bazı coinlerde yüzde 25 oranında indirim sağlaması

Gate.io platformunu listeye koymamız için geçerli sebeplerden yalnız bir kaçıdır. Kullanışlı ara yüzü sayesinde bütün platform kullanıcıları işlemlerini yapabilmektedir. Sorun yaşamanız mümkün olmayacağı en güvenilir kripto para borsası içerisinde yer almaktadır.

BitPanda Kripto Borsası

2014 yılında Paul Klanschek tarafından kurulan BitPanda ilk çıkış tarihinden bu güne kadar önemli gelişmeler elde etti. Bir çok otoriter borsa istatistikleri platformuna göre artan hacim yapısı ve kullanıcı sayısı ile dikkat çekmektedir. Tercihini Bitpanda yönünde kullanan yatırımcılar aşağıdaki özelliklere sahip oluyorlar.

 • Avrupa’da 2.7 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.
 • En iyi takas işlemlerini en uygun ücretlendirme yapmaktadır.
 • Güvenlik seviyesinin yüksek olması mağduriyet oluşmasını engelliyor.
 • Gelişmiş kullanıcı ara yüzü ile kaliteli bir borsa ortamı sunuyor.

Bitpanda kripto para borsası ayrıca en iyi kripto para borsaları içinde gösterilmektedir. Diğerlerine göre hacmi biraz düşük olsa da her geçen gün artmaktadır. Şuanda Türkiye’de aktif bir şekilde hizmet vermeye başladığı bilinmektedir.

dünyanın en güvenilir kripto para borsası
dünyanın en güvenilir kripto para borsası, en güvenle işlem yapılabilecek coin borsaları

Paribu Kripto Borsası

Paribu kripto para borsası alanında çalışmalarına 2015 yılında başlasa da tam anlamıyla kurulması 2016 yılını bulmaktadır. Kurucusu olan Yasin Oral şirketin kurulmasında büyük hissedar pozisyonundadır. Türk bir kripto para borsası olarak bölgesel anlamda en çok tercih edilenlerden biridir. Kendi içerisinde farklı özellikleri ve avantajları bulunan Paribu en güvenli Türk borsalar arasında gösterilmektedir.

En iyi kripto para borsaları içinde Türk bir borsa arıyorsanız, sizin için doğru seçimlerden biri olabilir. Yasal olması ve devletin kurumları tarafından denetlendiği bilinmektedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

BTCTurk

Türkiye’de bilinen en eski kripto para borsası BTCTurk borsasıdır. Borsanın kuruluş tarihi 2013 yılında gerçekleşmiştir. CEO pozisyonunda önemli bir yatırımcı olan Özgür Güneri bulunmaktadır. Borsanın kuruluşunu gerçekleştiren ise iş adamı Kerem Tibuk olarak bilinmektedir. Türkiye’de en yüksek hacme sahip kripto para borsası unvanına sahiptir.

En güvenilir 10 kripto para borsaları arasında onu da yüksek kullanıcı sayısı ve işlem hacmi bakımından gösterebiliriz. Güvenli olmasının nedenleri içerisinde yasal ve devlet kurumları tarafından daima denetlenmesi olarak bilinmektedir.

BitFinex

Bitfinex uzman trader pozisyonunda olanların tercih ettiği birincil platformlar arasında bulunmaktadır. Özellikle fiat ve bütün kripto varlıklarına ticaret yapmayı kolaylaştırmaktadır. Bitfinex coinmarketcap verilerine göre önemli bir borsa pozisyonundadır. Güvenli olması ve milyonlarca kullanıcısı bulunması onu rekabetçi kılıyor.

 • Çok fazla çeşit içerisinde ticaret imkanı
 • En düşük para çekme komisyonları
 • Herkes tarafından kullanışlı görülen basit kullanım modülü

Bitfinex tercih edilmesinde ana nedenler olup oldukça farklı avantajları da bulunmaktadır. Özellikle kazançların çekilmesi ve komisyonlandırma miktarlarına bakıldığında düşüktür. Kar marjını daha aktif bir şekilde yönetmeniz sağlanmaktadır.

Bitci

2018 yılında Çağdaş Holding tarafından kurulan kripto para borsası Bitci sektörde hızlı bir ilerleme gösterdi. Türkiye’de şuan aktif iyi bir sayıda yatırımcısı bulunuyor. Özellikle yeni açılan kripto para borsalarına insanlar tedirgin baksa da onu güvenli olduğu için tercih ediyorlar. Bitci son zamanlarda rağbet gören önemli bir dijital para borsasıdır.

En iyi kripto para borsası içinde yasal bir Türk borsa arıyorsanız, sizin için önemli bir tercih olabilir. Kendi içerisinde yeni açıldığı için yeni yatırımlarda avantajları bulunmaktadır. Trend ve alt coinlerin bir çoğunu listelediği görülmektedir.

Bitlo

2018 yılında kurulan Bitlo diğer bir adıyla ‘’ Bitay ‘’ olarak bilinmektedir. Kurucu pozisyonunda Niyazi Yılmaz bulunuyor. Yeni bir borsa olması onu kendi içinde çeşitli avantajlar sağlamaya yönlendirmektedir. Kullanışlı bir alt yapı ile alım satım işlemlerinde düşük komisyon sunmaktadır. Fakat diğer büyük borsalara göre kıyaslanırsa, eksik yönleri yok değil. En iyi 10 kripto borsaları içinde yine Türk borsası olduğu için yer veriyoruz. Şuanda aktif kullanıcı sayısı diğer borsalara göre en düşük olsa da işlem hacmi az değildir.

Comments (1)

 • Mehmetsays:

  Mart 3, 2024 at 10:09 am

  fazla sorgulamaya gerek yok bana göre en iyi kripto para borsası Binance borsasıdır ama onun bile riskleri vardır. Bu yüzden yatırımcılar uyanık olmalı. Para gönderirken alırken bir kaç kez kontrol etmeli yoksa geri dönüşü olmayan kayıplar kaçınılmaz olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir