Press ESC to close

Gate.io Nedir? Nasıl Kullanılır? Gate.io Kullanım Rehberi 2023

Kripto para yatırımlarında borsa seçimi oldukça önemli. Son dönemde Thodex ve benzeri bir kaç kripto para borsasında yaşanan gelişmeler gösterdi ki güvenilir borsalarla çalışmamak ciddi sorunlara yol açabiliyor. Para kaybı yaşamamak için doğru ripto para borsaları ile çalışmak önemlidir. Bu bölümde de önemli bir kripto para borsasıjna Gate.io şirketini inceleyeceğiz.

Gate.io Nasıl Kullanılır?

Gate.io, kripto paralarla işlem yapılabilen bir borsadır. İçerisinde Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi birçok kripto para bulunan Gathe.io platformunda bu kripto paraların alım satım işlemleri gerçekleşmektedir. Çoğu yatırımcının kripto paralar üzerinden yatırım işlemlerini gerçekleştirdiği Gate.io borsası 2013 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermektedir. Hem güvenliğe verdiği önem, hem de kolay kullanımı sayesinde yatırımcıların en çok kullandığı borsalardan birisi haline gelmiştir.

Son dönemde SHIB coin nereden alınır sorusuna da cevap olan Gate.io kripto para borsası, yurtdışında çok kullanılan borsalar arasındadır. Binance kadar olmasa da, yatırımcılar arasında oldukça popüler bir kurum olduğu söylenebiir? Peki Gate.io borsası güvenilir mi?

Gateio Güvenilir mi?

Her yatırımcının borsa seçerken dikkat ettiği iki güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bunlar; giriş ve kullanıcı kimliği koruma alt yapısı ve borsanın para saklama mekanizmasıdır. Gateio’ nun sunduğu güçlü hesap koruma sistemi, yatırımcılara farklı hesap ve fon şifreleri belirleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca güvenlik önlemi olarak iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği de bulunuyor.

Kripto para borsalarının güvenilirliğini denetleyen Cyrpto Exchange Ranks (CER)’ e göre, Gate.io borsası en yüksek siber güvenlik sağlayan firmalar arasında 6. Sırada bulunmaktadır. Hazırlanan bir çok en iyi kripto para borsaları başlıklı makalede de kendine yer bulan bir firmadır GATE İO.

Kullanıcıların giriş bilgilerini, yatırımlarını ve kimliklerini korumak adına sağlam bir alt yapıya sahip olan Gate.io borsası, fonlar için de yüksek güvenlik önlemleri almıştır. Çevrimdışı soğuk depolama tekniğiyle saklanan fonlara bu sayede üst düzey korunma sağlanıyor. Kullanıcı hesap giriş şifreleri dışında yatırımcılar kendilerine ayrı bir fon şifresi belirleyebilmektedir.

Gate.io borsası bu özelliği sayesinde fonlara olan erişimi tamamen farklı bir şifreyle kilitleme imkanı sunuyor. Bu güvenlik önlemini aktifleştiren yatırımcılar, borsa üzerinden yapacakları alım-satım işlemlerinde ve para çekme işlemlerinde fon şifresi girme zorunluluğu oluşturuyor. Gateio borsasının sağladığı; farklı şifre oluşturabilme imkanları, İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği ve ekstra fon şifresi koyma imkanı sayesinde, yatırımcılar güvenli şekilde işlem yapabilmektedir.

Gate.io Nasıl Kullanılır?

Gate.io borsasını kullanmaya başlamak için öncelikle sistemden kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Hesap açmak için gireceğiniz formda kullanıcı adı, ülke, e-posta ve en az 8 karakterlik güçlü bir şifre belirlemeniz isteniyor. Ardından ayrıca güvenlik önlemi olarak alım-satım işlemlerinde kullanılacak fon şifresi belirlemeniz gerekiyor. Karşınıza çıkacak olan captcha sorgulamasını yanıtlayıp e-posta adresini adresini doğruladıktan sonra kayıt olma işlemleriniz tamamlanacaktır.

Gate.io borsasında bulunan ‘piyasalar’ bölümü aracılığıyla kripto para alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak para çekme talebinde bulunmak için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. KYC’ yi tamamlamak hem hesabınızın güvenliğini arttıracak hem de para çekme işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Gateio borsasına para yatırma işlemleri için farklı bir borsadan kripto para aktarımı yapmanız gerekmektedir. Örneğin Binance cüzdanınızda para çekme kısmına gidip kripto parayı seçtikten sonra adres kısmına gate.io cüzdan adresini yapıştırıp gönderim yaparak para yatırma işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Para çekme işlemlerinizde de aynı şekilde çekeceğiniz tutarı Binance cüzdanınıza aktarıp bu şekilde çekebiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir