Press ESC to close

EPS Coin Nedir? EPS Coin Geleceği Var mı, Güncel Yorumları 2022

Her geçen gün kripto para borsalarında eklenen yeni bir alt coin piyasalarda oldukça farklı hareketlenmelerin meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Günümüzde bir çok kripto para borsasında işlem gören sayısız alt coinlerden ve kripto paraların varlığından söz edebilmek mümkündür. Geçtiğimiz yıl, kripto para piyasalarında yaşanan muazzam hareketlenmeler ve işlem hacimlerinin genişlemesi ile beraber, hayatımıza birden fazla alt coin ve DeFi projesi girmiştir. 2021 yılında kripto borsalarında işleme başlayan EPS coin kullanıcıların ve yatırımcıların bir hayli dikkatini çekmiştir. EPS, Ellipsis Finance olarak tanıtılan bir DeFi projesi olmakla beraber, geçen yıl yakaladığı hareketlilikten dolayı bu yılın ilk çeyreğinde de oldukça dikkat çeken coinler arasında yer almaktadır.

EPS (Ellipsis Finance) Projesi Nedir?

Bahse konu olan bu coin, 2021 yılında Jeff Majtyka ve Michael Egoroc tarafından kurulmuş bir projenin ürünüdür. Toplam arzı 5 milyar adet olan bu coin, şu an için 594 milyon adeti işlem görmektedir. 0.14 $ fiyatlamasında dip seviyeleri görmüş olsa da maksimum değer seviyelerine de çıkabilmiştir. Projenin temel mantığı ise merkezi olmayan finans alanına ilişkin olabildiğince düşük ücretlerle işlem yapılmasını olanaklı hale getirmek olarak ele alınmaktadır. Ellipsis Finance projesinin, Ethereum ağından çatallanarak oluşturulmuş bir proje olduğunu söylemek mümkündür. Bu projenin işlerliği ise Binance Smart Chain zincirinde işlem görmekte olan sabit kripto paraların işlem görebileceği sınırsız bir swap platformu olmasıdır. Bu zincir üzerinde işlem gören sabit coinlerde, kullanıcılardan minimum düzeylerde ücretlendirme yapılarak, işlem serbestliğine olanak tanınmaktadır. Küresel kripto para borsalarında EPS coin değer sağlayan niteliği sayesinde bir native token olarak adlandırılmaktadır.

Projenin resmi olarak aktif hale getirilmesi, stabil olarak işlem gören sabit coinler arasında önemli bir girişim olarak kabul edilmektedir. Ellipsis Finance, Curve Finance platformunun bir alt ve yetkili çatalı olarak işlem görmekte olan borsa ve piyasa işlerliğinde çalışmaktadır. Curve Finance ile Ellipsis Finance arasındaki görece organik bağ sayesinde, Ellipsis ekibi, Curve ekibinden destek almaktadır. Bu sayede Curve F inance’te kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı bazı durumlar Ellipsis üzerinde de gerçekleşebilmektedir. Bunlardan en önemlisi ve dikkat çekeni ise para yatırma ve de çekme fiyatlaması olmadan sabit coinlerin işlem görebiliyor olmasıdır.

EPS Coin Nedir?

Ellipsis Finance projesinin kripto para piyasalarında kullanılabilen bir tokeni olan EPS coin temelde bir sabit para ya da stabil coin olarak ele alınmaktadır. Birçok projenin kendine ait bir tokeni olduğu gibi Ellipsis Finance projesinin de coini EPS coin olarak karşımıza çıkmaktadır. EPS coin, farklı finansal işlemlerin yapılması ile ödenmesi gereken bedelleri karşılayan ve de diğer kripto paralar ile değişim yapılabilen dijital bir para olarak işlem görmektedir. Hem bir kripto para borsa projesi olması ile hem de bir sabit coin gibi işlem görüyor olması, EPS coin için genel ve de özel blok zincirlerin melezi olduğu ifadesini doğrular niteliktedir. Dolayısı ile kurumsal kullanıma uygun ve elverişli olduğu kadar özel blok zincir sisteminin de özelliklerini taşıması ile farklı bir bağlamda değerlendirilmektedir.

EPS token Binance, Okex, Huobi, Coinbase, Gate.io, KuCoin, MEXC, Hotcoin Global, BingX ve de Crypto.com gibi küresel olarak işlem hacmi sağlam olarak değerlendirilen merkezi kripto para borsalarında işlem görmektedir. Aynı zamanda yapısal özelliklerinden dolayı da ApeSwap, PancakeSwap ve de Coin98 Exchange gibi merkezi olmayan borsalar üzerinden de işlem yapılmasına olanak tanımaktadır.

EPS Coin Geleceği Var Mı?

Kripto paralar üzerinde yatırımlarını değerlendirmek ve bu anlamda sepet tercihlerini geniş bir yelpazede tutmak isteyen yatırımcılar, diğer coinlerde olduğu gibi EPS coin için de bu coinin gelecek vaat edip etmediğini merak etmektedir. Genel olarak bu coin farklı eylemlerde bulunan kullanıcılarına bazı teşvik ve likit aktarımı gibi fırsatlar ve gelir potansiyeli sunduğu için, yatırımcılar merakla EPS coin hakkındaki gelecek yorumlarını merak etmektedir.

Öncelikli olarak henüz bu coinin geçmişi bir yıl gibi kısıtlı bir zaman aralığından oluştuğu için fiyatlama ve hareketlilik açısından tahminde bulunmak biraz zorlayıcıdır. Piyasadaki ilk arz fiyatlaması 2 $ seviyelerinde gerçekleşmiş olsa da 6,98$ gibi bir seviyelerde de işlem görebilmiştir. EPS token geçtiğimiz kısıtlı zaman aralığında mevcut fiyatlama hacminin oldukça altına inerek, yatırımcılar nezdinde bir güvensizlik ortamının oluşmasına neden olmuştur.

EPS Coin Güncel Yorumları 2022

EPS coin 23 Mart 2022’de bu yıl içindeki fiyatlamasında son günlerde bir düşüş yaşamış ve 0,40 $ seviyelerinden 0,20 $ seviyelere inmiştir. EPS coin hakkında yapılan piyasa analizleri ve genel yorumlar itibari ile ise ortalama değerinin bazı iniş çıkışlar yaşayabileceğini içermekle beraber, bu yıl içinde ortalama olarak 0,30 $ ila 0,50 $ aralığında seyredeceğine dair öngörüler bulunmaktadır. Bu fiyatlama grafiğinin açıklamasında ise genellikle kıtlık ya da sınırlı arz durumunun etkili olduğuna dair yorumlar geliştirilmektedir.

Şu an EPS  mevcut varlığının oldukça kısıtlı bir kısmının işlem görüyor olması, yatırımcıların uzun vadede değerlendirmek amacı ile bu coin için yatırım yapacakları anlamına gelmektedir. Bu nedenle bugün sınırlı arzı olan EPS coin ilerleyen süreçlerde değerli bir noktaya ulaşacağı tahmin edilmektedir. Aynı zamanda Ellipsis Finance projesi temel mantığı itibari ile likidite sağlayıcıların ve kripto para yatırımcıları için kapsamlı bir piyasa olma yolunda ilerlediği için EPS üzerinde düşünülen bazı istisnai durumlar da söz konusudur. Bu projenin kullanıcıları ve token yatırımcıları, protokol gereği kazanç sağlama potansiyeline sahip olduklarından dolayı EPS koin gelir kazanma tokeni olarak da değerlendirilmektedir.

Kısa vadeli trade işlemleri için maksimum kazanç durumunu vaat etmese de hem projenin gelecek planları hem de EPS coin trendinin uzun vadeli olarak daha çok yararlı olabileceğine dair görüşler mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir