Press ESC to close

Fenerbahçe Token Nasıl Alınır? Fener Token Hakkında Merak Edilenler

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden olan ve tüm dünyada tanınan Fenerbahçe, büyük bir yeniliğe imza attı. Fenerbahçe token adı ile bir kripto varlığı üzerinden Paribu ile anlaşma sağladı. Fenerbahçe token almak isteyen taraftarlar ise bu anlaşmayı büyük bir ilgiyle takip etti.

Yıllardır ülke ve dünya çapındaki birçok firma, sponsor anlaşmaları için ilk olarak futbol kulüplerinin kapısını çalarlar. Son yıllarda adından çokça söz ettiren kripto para şirketleri de camialarla anlaşmalar yapmak istemektedir. Türkiye’de ve dünyadaki birçok spor müsabakası liglerinde, kulüplerin formalarında, ürünlerinde, ekipmanlarında bu markalara rastlamak oldukça mümkündür. Fenerbahçe Spor kulübü de Paribu ile yapmış olduğu antlaşma neticesinde, bu kulüplerin arasına adını yazdırmış oldu.

Fenerbahçe Token Nasıl Alınır?

Fenerbahçe token Paribu markasının uygulamaları aracılığı ile alınabilecektir. 9-12 Ağustos tarihlerinde ön satışa sunulacağı açıklanmıştır. Taraftarlar Fenerbahçe token aldığı zaman hem kendisi için birçok avantaj elde edecek hem de desteklediği kulübe büyük katkıda bulunacaktır. Paribu ortaklığı ile birçok etkinlik gerçekleşecek ve bu etkinliklere Fenerbahçe token sahipleri katılabilecektir.

Paribu tarafından yapılan açıklama da ön satışa sunulan bütün Fenerbahçe tokenlerin tükendiği belirtilmiştir. Çok kısa bir sürede tükenen bu tokenler 13 Ağustos itibari ile tekrar alım ve satıma açılacaktır. Paribu üzerinden kullanıma sunulacak olan FB/TL marketinden işlemler yapılabilecektir. Fenerbahçe token sahipleri bazı oylamalara katılacak, oyuncularla yapılacak olan buluşmalarda yer alabilecek, kulüp etkinliklerine dahil olabilme fırsatı yakalayacaktır.

Dijital dünyanın çok önemli bir yer kapladığı son dönemlerde, dünyaca tanınan büyük spor kulüplerimizde dijital dünyanın olanaklarından yararlanmak istemektedir. Fenerbahçe – Paribu ortaklığı büyük ses getirmiş, bu tür anlaşmaların artacağının sinyalini vermiştir.

Fenerbahçe’nin Kazancı Ne Oldu?

Özellikle son yıllarda Türk kulüplerinin mali sıkıntıları dikkat çekmektedir. Bu duruma çözümler üretmek adına kulüp başkanları ve yönetimler çeşitli sponsorluk anlaşmaları yaparak gelir kaynağı oluşturmak istemektedirler. Bu neticede Fenerbahçe ve kulüp başkanı Ali Koç, çok önemli bir anlaşmaya imza attı.

Paribu ile yapılan Fenerbahçe token anlaşması tam 30 saniyede 500 bin adet sattı. Seçenek 2 olarak hizmete açılan bu tokenler, 30 TL’den satışa sunulmuştu. Ali Koç, “bir yayıncı geliri seviyesinde gelir elde etmek istiyoruz.” diyerek beklentinin ne kadar yüksek olduğunu belirtti. Paribu CEO’su Yasin Oral ve Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç bir basın toplantısı düzenleyerek, anlaşmanın detaylarını belirtti. En dikkat çeken açıklamalardan birisi Fenerbahçe Tokenlerin 30 saniyede tükenmiş olmasıydı.

Seçenek 1 ve seçenek 2 şeklinde tokenler ayrılmaktadır. Seçenek 1 Fenerbahçe token 15 TL olacak ancak bu tokenler 15 Mayıs 2022’de işleme açılacaktır. Yani 9 ay boyunca transfer ve satış işlemi yapılamayacaktır. Seçenek 2 tokenler ise 30 TL’den ön satışa sunulmuş ve 30 saniyede tükenmiştir. Böylelikle seçenek 2 Fenerbahçe tokenler sayesinde kulübün kasasına 15 milyon TL gibi bir para girmiş oldu.

Fener Token Almak İçin Paribuya Nasıl Üye Olunur?

Esasında Fener token almak için de klasik üyelik işlemleri yapılması gerekmektedir. Öncelikle Google Play Store veya App Store üzerinden Paribu uygulamasını indirmek gereklidir. Ardından üye ol seçeneğine tıklayarak adınızı, soyadınızı, cep telefon numaranızı ve e-postanızı yazmanız gereklidir.

Güvenlik ve giriş için şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifrenizi de belirledikten sonra sözleşmeleri detaylıca okuyun eğer kabul ediyorsanız onaylayın. Alt kısımda bulunan hesabımı oluştur seçeneğine tıklayınız. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin ve daha sonra kaydı tamamla seçeneğine dokunun. E-postanıza gelen “e-posta adresimi doğrula” seçeneğine tıklayarak, üyelik işlemlerinizi bitirmiş olursunuz.

Fenerbahçe, Token Gelirini Kapa Bildirdi

Fenerbahçe Spor Kulübü Kap’ta bildirim yayınladı. Satışa çıktıktan sonra saniyeler içinde tükenen Fenerbahçe Token uygulaması ile ne kadar gelir elde ettiğini açıkladı.

Paribu Teknoloji A.Ş. ve Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş ile yapılan sözleşme kapsamında üretilen Fenerbahçe Token ön satış sürecinin sonucu olarak; Şirketimiz, 268.500.000 TL gelir elde etmiştir

268,5 milyon gibi devasa bir gelir sağlayan Fenerbahçe’nin ilerleyen zaman diliminde tokenlar konusunda nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir