Press ESC to close

Paribu Nedir? Paribu Nasıl Kullanılır?

İlk kez 2009 yılında piyasaya sürülen ve kısa sürede popüler hale gelen kripto para sistemleri günümüzde milyarlarca dolarlık bir piyasa hacmi oluşturuyor. İlk olarak 2009 yılında Satoshi Nakamoto adında biri tarafından anonim olarak piyasaya sürülen Bitcoin’den sonra birçok farklı kripto para birimi piyasalarda işlem görmektedir. Milyon birimle sınırlanan Bitcoin hale geliştirilmeye devam ediliyor. Bitcoin’den sonra Ethereum, Litecoin, EOS gibi farklı kripto paralar ortaya çıktı. Paribu ise bu tür kripto paralar arasında bir borsa işlevi görüyor. Herkes Paribu nedir? Paribu nasıl kullanılır? sorusunu soruyor. Bu soruya cevap vermek gerekirse Paribu bir tür kripto para borsasıdır. Hem ülkemizde hem de dünya çapında hizmet veren Paribu dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir.

Türk Kripto Para Borsası ‘ Paribu ‘

Paribu, 2017 senesinde Yasin Oral ve Özgür Efe tarafından ülkemizde kurulan bir kripto para borsasıdır. Paribu’da Türk lirası ve diğer para birimleri ile kolay bir şekilde Bitcoin ve birçok farklı altcoin alınıp satılabilir. Paribu’da şu an işlem gören Bitcoin ile beraber Litecoin, Ethereum, Stellar, Holo, Cardano XRP, Tether, EOS, BCH, BTT, BAT, TRON, LINK ve DODGE olmak üzere toplam on altı farkı kripto para ile işlem yapılıyor.

Paribu Uygulaması Güvenilir mi?

Herkes Paribu nedir? Parbibu nasıl kullanılır? Sorusunun ardından Paribu borsasının güvenilirliğini sorguluyor. Paribu borsasında hesaplar çevrimdışı cüzdanlarda korunur. Bu sayede dijital nedenlerle meydana gelen kayıplar en aza indiriliyor. Yalnızca para çekme işlemi için bir miktar para hesapta tutuluyor. Ayrıca Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterini Tanı gibi güvenlik sistemlerine de destek veriyor. Hesap onayı Paribu’da var ve bu durum Paribu’nun güvenilir olduğunun ölçütlerinden biridir.

Sonuç olarak Paribu firması, Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. İşlem hacmi bakımından da ilk sıralarda olan Paribu’dan bitcoin alım-satım işlemleri yapabileceğiniz gibi transfer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu kripto para borsasında bitcoin dışında işlem yapılabilen coinler arasında ethereum, litecoin, ripple, neo, eos gibi bir çok kripto para biriminde işlem yapılabilmektedir. Düşük komisyon ücreti ile beraber işlem yapma fırsatı sunan Paribu’da güvenlik doğrulamasını geçtikten sonra daha rahat işlem yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir