Press ESC to close

Facebook Libra Nasıl ve Nereden Alınır?

Kripto paralar günümüzde pek önemli görülmese de, geleceğin en büyük teknolojileri olacağı düşünülüyor ve birçok büyük firma, hatta şirket bu konuda adımlar atıyor. Bitcoin ile çıkış yakalayan ve gelişen kripto paralara, yakında bir yenisi daha eklenecek. Dünyanı en büyük markalarından olan Facebook’un duyurduğu haberden sonra, yakın zamanda kullanılabilir olacak Libra, şimdide birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Geniş çapta tüm dünyanın kullanması beklenen Libra, bankalardan ve devletlerden bağımsız olarak hatta, sadece alıcı ve verici arasında işleyecek olan bir kripto para birimi olarak tanıtılıyor. Sizde Facebook Libra Nasıl ve Nereden Alınır? Diye soruyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Libra Nedir, Ne İşe Yarar?

Libra, Facebook’un kripto para birimi olarak ortaya çıkması beklenen bir birimdir. Yakın zamanda hizmete sunulacak olan Libra ile, hayatında hiç banka hesabı olmamış kişilerin kolay bir şkeilde bu teknolojiye ulaşması ve hatta bu teknolojiye ücretsiz olarak amaçlanması hedefleniyor. Facebook tarafından yapılan açıklama da, masrafsız ve kolay bir şekilde tüm dünya tarafından kullanılabilecek olan Libra, bir çok kripto para biriminden daha güvenli ve erişilebilir bir konumda olacak.

Libra Nereden Satın Alınacak?

Libra satın almak için 2020’ye kadar beklemeniz gerekiyor. 2020 yılından itibaren kullanıma açılacak olan Libra, kendi mobil cüzdan uygulaması üzerinden kolaylıkla satın alınabilir olacak. Fakat henüz ne kadar bir değere sahip olacağı bilinmiyor. Başta Binance olmak üzere hemen hemen tüm kripto para borsalarında işleme açılacağını düşündüğümüz Libra, muhtemelen forex piyasalarında da işlem görmeye başlayacak.

Peki Libra Kimin/Kimlerin?

Facebook Libra Nasıl ve Nereden Alınır?, sorusunun yanı sıra en çok akla takılan sorulardan olan Libra kimin sorusuna yanıt olarak 30’u aşkın firma olduğunu söyleyebiliriz. Bir çok büyük şirket tarafından, hatta Visa ve Mastercard tarafından da yatırım alan Libra, Facebook tarafından kurulacak ve işletilecek.

Henüz piyasaya giriş yapmadan Google üzerinde en çok aratılan kripto para konumuna gelen Libra’nın şuan için satışı bulunmuyor. Yani almak isteseniz de alım yapamıyorsunuz. 2020 yılında piyasaya çıkması beklenen Facebook Libra’nın hemen hemen her kripto para borsasında alım-satım işlemlerine açılacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir