Press ESC to close

Etherium Tarihinde İlk: Bitcoin’i Geçti!

Sanal para birimleri arasında hızla popülerlik kazanan Etherium tarihinde ilk defa, önemli bir eşiği daha geçerek Bitcoin’i güçlü bir alanda tahtından etti. Uzun süredir tüm metriklerde açık ara farkla ilk sırada olan Bitcoin, bu durumdan bir hayli olumsuz etkilenebilir. Zira, Libra’nın gelecek günlerce piyasaya çıkmasını en çok bekleyen Bitcoin’in, prestij kaybının yanı sıra, piyasaya yön veren en önemli sanal para imajı da zedelenebilir. Ve bu durum, Bircoin’in bir altcoine dönüşmesine neden olabilir. Peki Etherium hangi alanda Bitcoin’i tahtından indirdi? İşte yanıtı…

Etherium Tarihinde İlk Defa Bitcoin’i İşlem Ücretlerinde Geçti

Buna göre 10 yılı aşkın süredir hep Bitcoin’i arkadan takip eden Etherium tarihinde ilk defa Bitcoin’in önüne geçmeyi başardı. Bu tarihi adım madencilik alanında geldi. Zira, geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri, Etherium madencileri, Bitcoin madencilerine göre daha fazla maden kastı ve bu da işlem ücretlerine yansıdı. Buna göre, Etherium işlem ücretlerinde bu haftayı, Bitcoin’in önünde lider olarak tamamlayacak.

Bilindiği gibi madenciler, günlük ürettikleri ve kastıkları maden başına belirli işlem ücretleri alıyor. Etherium bu işlem ücretini bu iki gün için çok büyük oranda arttırdı. Kripto ağındaki bu trafikte baş döndürücü olaylar meydana gelmiş ve Bitcoin’de her ne kadar azalış olmasa da; Etherium’daki bu yükselişe karşı koyamadı.

Daha Fazla Etherium Kullanıcısı mı Var?

Aslında Etherium’un bu durumunun, mevcut Etherium sanal para madenciliği yapan kişilerin ekstra bir şeyler kastıkları anlamına gelmiyor. Çok daha büyük iddia, Bitcoin madencilerinin bir kısmının Etherium’da da güçlü iş birliğine gittikleri ve burada da madencilik yaptıkları yönünde. Bir diğer iddia ise Etherium madencilerinin sayısı son günlerde daha da artarak rekor seviyeye ulaştığı yönünde.

Etherium Blockchain teknolojisinde bir Ponzi Planı’nın da bu duruma neden olabileceği düşünülüyor. FairWin olarak bilinen adil kazanım sisteminde, trafikte en fazla işlem gören kişilerin ödüllendirildiği biliniyor. Ve bu ödüllerin haklı sahibi olarak da Etherium ilk sırada yer alıyor. Bundan sonra, trafikte ne gibi durumlar olacağını ve Bitcoin’in bu alandaki liderliği tekrar alıp almayacağı merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir