Press ESC to close

Facebook Libra Ne Zaman Çıkıyor? Libra Çıkış Tarihi Belli Oldu mu?

Son zamanlarda Facebook tarafından yeni bir kripto para sistemi sunulacağı söylentileri teknoloji dünyasını oldukça hareketlendirmişti. İki yıldır gizlice yürütülen bir çalışmanın eseri olacağı söylenen Facebook’un kripto para sistemi Libra hakkındaki söylentiler ise yavaş yavaş gerçeklik kazanmaya başladı. Facebook Libra, 2020 yılında kullanıma sunulacak. Facebook Libra’nın cebimizdeki standart para birimlerinden ne farkı var, günlük hayatta normal bir para gibi kullanılabiliyor gibi sorular herkesin aklına gelmektedir. Bundan önce ise herkes elbette Libra Ne Zaman Çıkıyor? Sorusunun cevabını beklemektedir. 2020 yılı denilse de tam bir cevap verilmediği için bu soru hala gizemini koruyor.

Facebook’un Kripto Parası ‘ LİBRA ‘

Libra kripto parasını öğrenmeden önce kripto para ne demek onu öğrenmek gerekiyor. İlk kripto para denilebilecek sistem Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto lakabıyla kendini duyuran kişi ya da kişilerce yapıldığı düşünülüyor. 2009 yılının Ocak ayında ise ilk blok üretilerek madencilik ve transferlere başlamıştır. Bitcoin ile birlikte kişiden kişiye (P2P) doğrudan transfer yapılabiliyor ve bu şekilde herhangi bir aracıya ihtiyaç kalmıyor. Transferlerde gönderimin kaynağı ve alıcıyı saptamak oldukça zordur. Gerekli güvenlik önlemleri alınması durumunda gönderen dışında hiç kimse kimsenin hesabını herhangi bir şekilde kontrol edemez ya da el koyamaz.

Libra Çıkış Tarihi

Libra Ne Zaman Çıkıyor? kripto para ile yatırım yapanlar tarafından sıklıkla sorulan bir soru olup hala net bir cevap verilememiştir. 2020 yılı işaret edilse herhangi bir ay adı söylenmemiştir. Facebook tarafından “küresel bir para birimi ve finansal altyapı sistemi” olarak tanımı yapıldı. Kelime anlamı olarak terazi, ağırlık birimi, astronomide takım yıldız ya da bir burç ismi olarak kullanılıyor. Facebook’un bu parayı ne zaman çıkaracağı herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor.

Henüz piyasaya çıkmadan anlaşmalar gerçekleştirmeye başlayan Libra’nın taliplisi olukça fazla olacak gibi görünüyor. Özellikle arkasında Facebook gibi bir devin olması, kripto para sektörüne yatırım yapmak isteyen ancak bu konuda çekinceleri olan yatırımcıları da piyasaya çekebilir. Libra’nın geliş tarihinin yaklaşması ile beraber bitcoin ve diğer kripto paralara da talep artmış durumda. Muhtemelen Libra’nın piyasaya çıkması ile beraber bu talebin büyük bir çoğunluğu Facebook tarafından piyasaya çıkarılacak olan yeni kripto para birimi Libra’ya kayacakmış gibi görünüyor.

Bu makalemizde Libra ne zaman çıkıyor sorusuna cevap  vermeye çalıştık. Facebook Libra hakkında önemli detayları paylaşmaya devam edeceğiz. Libra’nın çıkış tarhi ne olacak ? Libra hangi fiyattan piyasaya sürülecek gibi merak edilen bir çok soruya sitemiz ( Kriptomix ) üzerinden yanıt vermeye devam edeceğiz. Herkese bol kazançlı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir