Press ESC to close

Facebook Kripto Para Projesi Libra Nedir?

Günümüz dijital teknolojileri giderek gelişmekte ve artmaktadır. Bu duruma bağlı olarak birçok yenilik ve gelişme de para sektöründe yaşanmıştır. Özellikle kripto paraların ortaya çıkışı şile bir çok yenilik ve değişim meydana gelmiştir. Kripto paraların sunmuş olduğu güvenli ve masrafsız imkanlar, bizleri kripto paralara itmiş ve kripto para sektörü giderek büyümüştür. Bu sektörde ilk ortaya çıkan ve adı ilk duyulan kripto para ise Bitcoin’dir. Bitcoin’in ardından bir çok kripto para çıkmıştır ve yakın zamanda da dünya devlerinden olan facebook, kendi kripto parasını çıkarma kararı almıştır. Adı Libra olan bu kripto para birimi, facebook tarafından yapılan resmi açıklama da 2020 yılında kullanılır olacağı ve bir çok avantajı sunacağı belirtilmiştir. Birçok kişi tarafından tercih edilmesi beklenen Libra, şimdiden çoğu kişi tarafından duyulmuştur. Facebook Kripto Para Projesi Libra Nedir? buyrun beraber inceleyelim.

Neden Libra?

Libra, bir çok farklı güvenlik seçeneği sunan, hızlı şekilde işleyebilen ve oldukça düşük masraflar ile kullanılabilen bir kripto para birimi olacaktır. Facebook platformundan bağımsız olarak kendine has cüzdan uygulaması ile kullanılacak olan Libra, hızlı ve kolay bir şekilde para paylaşma imkanı da sunacaktır. Çoğu kişi tarafından sevilerek kullanılması beklenen Libra, ilk ortaya çıktığında bir kaç büyük şirkete ücretsiz olarak sağlanacak ve ardından tüm dünya ile kullanılabilir hale gelecektir.

Libra Ne Demek?

Libra kökeni oldukça eskiye dayanan bir kelimedir. Fakat tam karşılığı Antik Roma’da kullanılan ve 340 grama denk düşen ağrılık birimidir. Türkçe’de ise terazi demektir.

Libra’da Sınırlı mı Olacak?

Facebook kripto para projesi Libra nedir? sorusunun yanı sıra akla gelen bir diğer soru ise, Libra’nın da Bitcoin gibi sınırlı sayıda olup olmayacağıdır. Bitcoin 21 milyon seviyesi ile sınırlandırılmış bir birim, fakat Libra’nın herhangi bir sınırı bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir