Press ESC to close

Güncel Altın Analizi, Altın Neden Yükseldi ? 03.07.2019

Dün ons altın fiyatları akşam saatlerinden itibaren yükselişe geçti. Dünya basınından geçen karışık haberlerin bu yükselişte etkisi olduğu düşünülse de teknik olarak da 1,382 dolar seviyesini aşağı yönlü kıramayan ons tarafından bir yükseliş bekleniyordu.

Altın Fiyatları Neden Yükseldi ?

Özellikle ForexleKazan ekibi olarak daha önceki altın analizleri içerisinde 1,382 doların önemine değinmiş ve bu seviyenin kırılamaması halinde yeniden 1,425 dolara doğru bir yükseliş hareketinin başlama ihtimalinden bahsediyorduk. Elbette bu kadar hızlı gerçekleşmesinde dün basında yer alan Abd İran’a savaş açacak, Trump öldü – yaralandı – kalp krizi geçirdi, Rusya denizaltısından nükleer sızıntı var vs. tarzı haberlerin de etkisi oldu gibi görünüyor.

Dün Japon Yeni ile beraber yükselişe geçen altın güvenli liman talebi ile yükselişini 1,437 dolara kadar taşıdı. Bu seviyeden satış yiyen ons altın Fed öncesi test ettiği noktaları yeniden görmüş oldu. Bugüne geldiğimizde ise bu atılan iddaların hiç biri için henüz bir doğrulama yapılmış değil. Önce Abd Başkan Yardımcısı Mike Pence’in acil kodu ile Beyaz Saray’a çağrılması ile başlayan süreç sonunda şuana kadar netleşen bir durum bulunmuyor. Belki de tüm bu senaryolar sosyal medya üzerinden alevlenmiş koca bir yalandan ibaret gibi duruyor.

Bu arada dün geceden bu yana Trump twit atmaya devam ediyor. Yani Trump öldü vs. diyenlere duyurulur. Kendi uslubu ile twitlerine devam eden Trump sabah saatlerinde İran ile ilgili olarak da bir twit attı. İran 150 milyar dolar büyüklüğündeki anlaşmayı ihlal ediyor, bu iyi değil diyen Trump’ın bu onuda bir hamle yapıp yapmayacağı ise merak konusu olmuş durumda.

Ons Altın Analizi 03.07.2019

Sonuç olarak altın fiyatları şuan için 1,42 dolar civarında fiyatlamalarını sürdürüyor. Bugün Abd’de öncü tarım dışı istihdam ve PMI verisi açıklanacak. Dün gece kurulan senaryolardan birinin gerçek olması halinde altın fiyatlarına etkisi devam edebilir. Ancak bunların uydurma haberlerinin olması altında ki yükselişi bir miktar frenleyebilecektir.

altin-fiyatı ne olur
altın fiyatı yorumları, 3 Temmuz 2019 altın analizi, güncel altın fiyat analizi

Ons altında yukarıda 1,440 dolar seviyesi direnç bölgesi olmaya devam ediyor. Şu sıralarda 1,425 dolar civarında fiyatlanan ons tarafında satışların hızlanması halinde 1,410 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler normal karşılanabilir. Aşağıda 1,382 dolar seviyesinin bir türlü geçilememesi ve buradan gelen tepki alımı ile başlayan toparlanma, gelen aslı olan veya olmayan haberlerle desteklenince yükselişi destekledi. Gün içerisinde gelebilecek haber akışları altın fiyatları üzerinde etkili olmaya devam edebilir.

[button-red url=”#” target=”_self” position=”left”]Yasal Uyarı: kriptomix.com’ da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir.[/button-red]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir