Press ESC to close

G-20 Zirvesi Sonrası Altın Fiyatları Ne Olur ? Güncel Altın Yorumları

Güncel altın analiz ve yorumlarımıza devam ediyoruz. Sizlerden gelen altın fiyatları ne olur, altın ne zaman yükselir ya da düşer mi gibi soruların cevaplarını güncel olarak paylaştığımız altın analizleri içerisinde vermeye çalışıyoruz. Bugün de G20 zirvesi sonrasında altın tarafında gerçekleşen fiyat hareketliliğini ele alacağız. Altın fiyatları tahminleri ne yönde, altında nasıl bir yol izlenmeli gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz makalemiz için tahmini okuma süreniz 3 dakikadır. Keyifli okumalar dileriz.

Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz altın analizimiz içerisinde vurguladığımız detaylar neticesinde yeni haftaya başlayan altın fiyatları %1’in üzerinde geri çekildi. Geçen hafta paylaştığımız ve altın fiyatları için G-20 zirvesinin önemine değindiğimiz altın analizi içerisinde belirtmiş olduğumuz düşüş hareketi gerçekleşti. Abd ile Çin arasında gerçekleşebilecek olumlu bir görüşmenin altın fiyatına etkisinin negatif olacağını ve 1,382 dolar seviyesine doğru bir geri çekilmenin yaşanabileceğini vurgulamıştık.

Altın Fiyatları Ne Olur ? Düşüş Devam Eder mi ?

Ons altın fiyatlarında hafta açılışı ile beraber 1,385 dolar seviyesine kadar bir satış işlemi gerçekleşti. Asya seansında bu seviyelere kadar gerileyen altın fiyatı sonrasında toparlanarak 1,392 dolar seviyesi üzerine yükseldi. Şu sıralarda da fiyatlamalarına bu seviye civarında devam ediyor. Durum böyle iken altın fiyatları ne olur, altın düşüşe devam eder mi gibi sorularda yatırımcıların en çok sorduğu ve merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Peki altın fiyatları düşmeye devam eder mi ? G-20 sonrası altın ne olur ?

Beklentilerimize paralel olarak gerçekleşen ons altın düşüşü 1,382 dolar seviyesi üzerinde şimdilik kalmaya devam ediyor. Şimdilik diyoruz çünkü gün içerisinde piyasa açılışı ile beraber yeniden bir düşüş dalgası yaşanabilir. Altın fiyatları ne olur sorusuna doğru cevabı verebilmek için 1,382 dolar seviyesinin çalışıp çalışmadığına bakacağız.

Kabul etmek gerekir ki G-20 sonrası altın fiyatları için olumsuz bir tablo ile karşı karşıyayız. Çünkü Abd ile Çin arasında olumlu gelişmeler var. Halbuki altın fiyatı bu iki devlet arasındaki olumsuz gelişmelerden faydalanarak yükselişini sürdürmüştü ve güvenli limanlı talebini ön plana çıkarmıştı. Şimdi piyasalarda endişeler azalınca altında geri çekilme de kaçınılmaz oldu.

Güncel Altın Analiz ve Yorumları

Ons altında 1,382 dolar seviyesi üzerinde kalınması halinde yeniden 1,398 dolar seviyesi hedeflenmek istenebilir. 1,382 dolar seviyesinin altında oluşabilecek fiyatlamalar ise ons için tehlikeli hareketler olacaktır. Özellikle de altında 1,360 dolar desteği bu bağlamda ön plana çıkabilir ki zaten 1,360 dolar altına gelinmesi halinde ons tarafında oluşan yükseliş trendi de son bulmuş olacaktır anlamı taşımaktadır. Bu nedenle ons altında yaşanabilecek düşüşlerde 1,382 dolar seviyesi ve 1,360 dolar destek noktaları ön plana çıkmaktadır.

01-07-2019-ons-altin-analizi
.ns altın fiyatı grafik analizi, altın fiyatları yorumları, altın teknik analiz 01-07-2019

Gram altın fiyatlarına da değinecek olur isek, G-20 sonrası hem ons altın hem de dolar tl paritesinde geri çekilme mevcut dolayısı ile gram altın fiyatı da 2,55 lira seviyesine kadar geri çekilmiş durumda. Ons altın ve dolar tl paritesinde yaşanan düşüşlerin devamı halinde 251 lira destek noktası gram altında takip edilmelidir. Özellikle dolar kurunun 5,665 seviyesine doğru geri çekilmesi gram altın fiyatlarında da 250 liranın altında fiyatlamaları beraberinde getirebilecektir.

[button-red url=”#” target=”_self” position=”left”]Yasal Uyarı: kriptomix.com’ da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir.[/button-red]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir