Press ESC to close

BtcTurk Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin tamamen dijital bir kripto para birimi, ödeme sistemi ve herhangi merkezi olmayan bir değiş tokuş ağıdır. Sistem üzerindeki kayıtlı kullanıcılar birbirlerine hiçbir aracı olmadan doğrudan doğruya transferler yapabilir. Transferler merkezi olmayan dağınık olan bir kayıt ve değiş tokuş sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve değiş tokuş sistemine Blockchain ismi verilir. Bitcoin ağı üzerindeki değiştirilen değer birimi bitcoin (BTC) olarak adlandırılır. Kripto para borsası ise bu tür kripto paraların işlem gördüğü bir piyasadır. Bunlardan bir tanesi de BtcTurk olup herkesin aklına BtcTurk Nedir? Nasıl Kullanılır? Sorusu gelmektedir.

Bitcoin Tarihi ve BtcTurk

Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto lakaplı kişi ya da kişilerce ortaya çıkarıldıktan sonra dünya çapında hızla yayılmıştır. Bir Bitcoin değer olarak binlerce dolar etmektedir. Bitcoin birim sayısı 21 milyon ile sınırlandırılmıştır ve daha fazla Bitcoin üretilemez. Bitcoin çıktıktan sonra birçok farklı kripto para türü ortaya çıkmıştır. Bu tür kripto paralar çeşitli dövizlere çevrilebilmektedir. Bu tür kripto paraların çevrildiği kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları uluslararası kaynaklı bazıları ise yerli borsalardır.

BtcTurk ülkemizde işlem gören yerli piyasalardan bir tanesidir. 2013 yılından bu yana hizmet veren BtcTurk uluslararası standartlardaki güvenlik prosedürleri ile korunarak hizmet vermektedir. Kullanıcılarına herhangi bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya bırakmayan bu sistem ile oldukça kaliteli bir alışverişin yapılması sağlanmaktadır.

BtcTurk Tarihi ve Nasıl Kullanılır?

Özgür Güneri tarafından kurulan BtcTurk firması Türk Lirası tabanlı olarak Bitcoin ve benzeri altcoinler ile alışverişin yapılmasını sağlamaktadır. Ülkemizde oldukça yaygın olarak etkinlik göstermekte olan BtcTurk dünyadaki en kaliteli kripto para borsalarındandır. BtcTurk Nedir? Nasıl Kullanılır? Sorusu ise kendi web sitesi üzerinden erişilecek menüde anlatılmakta olup oldukça kolaydır.

Btc Turk Türkiye’de bitcoin yatırımcılarının en çok tercih ettiği firmalar arasında yer alıyor. Hızlı ve kolay bir şekilde bitcoin alabileceğiniz bir kripto para borsası olan Btc Turk’de bitcoinin yanı sıra ethereum, litecoin gibi alt coinlerde de alım satım işlemi gerçekleştirilebiliyor. Şahsen ben kendi kripto para işlemlerim için farklı bir borsa tercih ediyor olsam da hızlı bir şekilde bitcoin alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir Türk borsası olarak Btc Turk dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir