Press ESC to close

Avax Coin Nedir? Avax Coin Geleceği Var mı, Almak Mantıklı mı?

Ülkelerin ve piyasaların kripto para piyasalarındaki işlem hacimlerinin artış göstermesi ile beraber, yatırımcılar için güvenilir liman olarak da değerlendirilen kripto paralar, gelecek tahminleri açısından yatırımcıları oldukça canlı tutmaktadır. Son birkaç yıl içinde kripto para piyasalarında önde gelen alt kriptolar, yatırımcılar tarafından yakından takip edilmekte ve bu noktada da takip edilen alt coinler üzerinden risk, gelecek potansiyeli ve güncel analiz yorumları merak edilmektedir. Bu coinler arasında yer alan AVAX (Avalanche) genellikle güvenilir olarak kabul edilmekle beraber, yatırım açısından da büyük bir işlem hacmine sahiptir. Axav coin geleceği açısından ise kripto para borsalarında yaşanan güncel hareketlenmelerden etkilenip etkilenmediği ve güvenilirlik beklentisini ne kadar karşıladığı ele alınmaktadır.

AVAX Nedir?

Avalanche projesinin kripto coini olarak işlem gören Avax, temelde Polkadot yapısına benzer bir merkeziyetsiz yapılanma üzerine inşa edilmiştir. Bu projenin mimarı olarak ise yakından takip edenlerin bildiği bir isim olan Emin Gün Sirer’dir. Merkezi bir yapısı olmayan bir uygulama ağı olan Avalanche, geliştiricilerin blok zincirleri üzerinden diğer zincirler ile dağıtım yapmasına imkan tanıyan ağ, üzerinde gerçekleşen işlemlerin saniyenin altında işlem süresi ile bilinmektedir.

2018 yılında piyasaya çıkan proje, finansal işlemlerin en çok gerçekleştirildiği proje olarak bilinmektedir. Bunun temel nedeni ise akıllı sözleşmelerin ve diğer blok zincir ögelerinin teknolojilerine ve işlemlerine benzersiz bir hız ve güvenlik katmasıdır. Sistem altyapısının donanımının ötesinde ETH kullanıcılarının bazı tokenleri ile de işlem yapılmasına olanak tanıyan Avalance projesi, özel ve genel blok zincirlerin platform üzerinde bir ağda çalışmasını sağlamaktadır. Avax projesi bu açılardan ele alındığında geleceği de oldukça parlak görünmektedir. Bu nedenle de Avax coin geleceği de bir token olarak merak edilmektedir.

Nasıl AVAX alırım diyenler için bir kripto para borsasından hesap açıp para yatırmanız yeterli olacaktır. Çünkü AVAX günümüzde bilinen güvenilir tüm kripto para borsalarında yer alıyor. Bunun için en iyi kripto para borsaları sayfasına göz atabilirsiniz.

Avax Coin Geleceği

İster yerel isterse de küresel kripto para piyasalarında olsun Avax, en çok işlem yapılan ve rağbet gören kripto paraları arasında sayılmaktadır. Söz konusu bu durum Avax coin, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yatırımcılarına oldukça yüksek miktarlarda kazanç sağlaması ve de özel ile beraber kamu blok zincirlerinin de çalışmasına olanak tanımasından ileri gelmektedir. Veri madenciliğine imkan tanımayan teknik altyapısı nedeni ile de enerji verimliliği açısından tercih edilen Avax, 720 milyon adet üretilmiştir. Mevcut durumda piyasada dolaşımda olan Avax coin miktarı ise 377 milyondur.

Proje olarak Avalanche gelecek vaat ettiği için bu projenin tokeni olarak bilinen Avax da yatırımcılar arasında en isabetli yatırım tercihi olarak kendini kanıtlamış görünmektedir. Avax coin geleceği açısından oldukça istikrarlı bir işlem ve büyüme hızı sağlandığı için Binance, Coinbase, Gate.io gibi önemli platformlarda işlem gören kripto paralar arasında yer almaktadır.

Geçtiğimiz yıl, Avax coin ile ilgili kripto para analistleri 100$ seviyesini kıracağını belirtmişler, bu durum beklenenlerin ötesine geçmiş ve 144 $ seviyesinde işlem görerek yatırımcılarını bir hayli sevindirmiştir. Bu nedenle güvenilir yatırım limanı olarak birçok analist tarafından geleceğin güvenilir coinleri arasında yer alacağı belirtilmektedir.

Avax Coin 2022 Yorumları

Hem proje uygulanışı ve kapsamı hem de Avax coin istikrarlı ve kazançlı hacmi sayesinde bu kripto paranın güvenilir bir yolda ilerlemesi kaçınılmazdır. Bu yıl için Avax coin geleceği açısından yapılan yorumlar oldukça kazançlı bir gelecek tahminine ev sahipliği yapmaktadır. Analistlerin beklentilerine göre Avax coin, 200 $ seviyesini zorlayabilir. Analistlerin geleceğin en kuvvetli kripto paralarından biri olarak değerlendirilen Avax coin, geçtiğimiz yıl BTC’nin düşüş seyrine nazaran oldukça düşük seviyelerde bir gerileme yaşamıştır. Bununla beraber önde gelen finans kuruluşları Avax’ı ETH karşısında önemli bir rakip olarak görmeleri de Avax coin geleceği açısından benzersiz bir potansiyel oluşturduğunu belirtmek gereklidir.

Mart 2022 itibari ile 73,75 $ seviyesinden işlem gören Avax coin hakkındaki fiyat tahminleri ise oldukça iyimser düzeyde devam etmektedir. Avax coin eğer herhangi bir küresel hareketlilik olmaz ise, bu durumda yıl içindeki ortalamasını da 103 $ ila 114 $ seviyesinde tutacağı yönünde beklentilere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan Avax coinin en yakın fiyatlama kırılımı Mayıs 2022’de, Eylül 2022’de ise 90 $ bandını aşarak yılı 103 # seviyesinde tamamlayacağı tahmin edilmektedir.

Kısa vadeli olarak day trade işlemi yapan yatırımcılar için ise her zaman olduğu gibi Avax coin üzerinde de risklerin olduğunu söylemek gereklidir. Buna göre son bir hafta içinde Avax coin, -6,14% oranında değer kaybetmiştir. Ancak son bir aylık fiyatlama performansı ele alındığında ise 12.007% düzeyinde bir artış meydana gelmiştir. Genel olarak fiyat ortalaması ele alındığında uzun vadeli yatırım aracı arayan kişilerin güvenilir kazanç hedefini gerçekleştireceği beklentiler arasında yer almaktadır.

Avax coin geleceği bu yıl bağlamında ele alındığında ise herhangi bir olağan ihtimal ile karşılaşılmaz ise yıl sonuna kadar en düşük seviyesi olan 100,0 $ bandına inecek, en yüksek seviyesinde ise 114,0 $ seviyesine çıkacaktır. Toplam arzın yalnızca bir kısmı piyasada olduğundan, bu coin yatırım geleceği açısından yükselen bir talep trendine de sahiptir. Dilerseniz, önemli projelerden bir tanesi olan GSX Coin ile ilgili detaylara da bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir