Press ESC to close

Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olma Yolları

Herkesin hayali bir gün zengin olmaktır. Bu nedenle nasıl zengin olunur sorusu herkes tarafından dönem dönem cevabı düşünülen bir sorudur. Fakat 9-6 çalışarak kimse zengin olamaz. Zengin olmanın birçok yöntemi ve takip edilmesi gereken adımları vardır. Şu an bile dünyadaki milyonerlerin çoğu doğuştan zenginlikle dünyaya gelmemiştir. Özellikle dünya zenginlerinin sıralamasına baktığımızda, genellikle ilk sırada olan kişiler kendi servetlerini kendileri elde etmiştir. Bu yüzden hiçbir zaman pes etmemek, farklı yöntemler bulmak, doğru yatırımlar yapmak gerekir.  En önemlisi de hiçbir şey yapmadan, oturarak beklemekle kimse zengin olmaz. Bu unutulmamalıdır.

Zengin Olmanın Yolları

  • Hayal kurun. İstediğini almanın en basit ilk kuralı hayal kurmaktan geçer. Hayal kurmak, hedef belirlemek çok önemlidir. Ve bunlardan asla vazgeçilmemelidir.
  • Borçlarınızı kapatın. Borçlar herhangi bir girişim ve yatırım yapmada kesinlikle size engel olacaktır. Bu yüzden borçları sıfırlamanın yollarını bulup, bu konuda çaba göstermek gereklidir. Örneğin kredi kartını kapattırmak, ev araba gibi büyük borçları öncelikli olarak kapatmak faydalı olacaktır. Bu sayede kendinize güven gelecek, daha rahat bir nefes alacaksınız.
  • Yatırım yapın. İşleyen para pas tutmaz. Paranızı çalıştırın. Yastığın altında tutacağınız para yerine, döviz, altın gibi işlemlere paranızı yatırabilirsiniz. Böylelikle elinizde olan para kat kat artacaktır.
  • Gelirinizi arttıracak yöntemler bulun. Eğer elde ettiğiniz bir kazancınız varsa, bu kazancı daha da arttırmanın bir yolunu bulun. Her zaman elinizden gelenin fazlasını yapmaya çalışın. Asla pes etmeyin. Örneğin, ek iş yapın. Sizi yormayacak, günde birkaç saatinizi alacak bir sürü ek iş mevcuttur. Bunları araştırın. Ve yapmaktan çekinmeyin. Az miktarda kazandırsa da şunu hiçbir zaman unutmayın: Damlaya damlaya göl olur.
  • Tasarruf edebileceğiniz yöntemler bulun. Tasarruf etmek masraf azaltıcı bir yöntemdir. Böylelikle masraflarınızı azaltarak, daha fazla birikim yapma, para arttırma şansını yakalarsınız. Gerekli gereksiz tüm giderlerinizi belirleyin. Evinizin içinde ya da günlük kişisel harcamalarınızda mutlaka gereksiz giderler bulacaksınız. Bunları en aza indirgeyerek kazancınızı arttırabilirsiniz.
  • Daha fazla çalışın. Çalışmadan, yatarak kimse para kazanamaz. Bu hususa dikkat edilerek yine kazancınızı arttırabilirsiniz.
  • Daha fazla kazanmak için birikim yapın. Kenarda duran, birikmiş paranızın olduğunu bilmek, size her zaman güç ve güven verecektir. Daha sonra yaptığınız bu birikimi çeşitli yatırımlar için veya hayal ettiğiniz işi kurmak için değerlendirebilirsiniz.
  • Harcamalarınıza bir sınır koyun. Elinize para geçtiğinde, alışveriş gibi şeylere gereksiz harcamalar yapmayın. Örneğin kıyafet alışverişi yapacaksanız, 200 TL gibi bir limit belirleyin ve bu limiti aşacak şeyler satın almayın. Böylelikle paranızın kontrolünü ele almış olacaksınız. Gereksiz harcamalar yapmamış olacaksınız.
  • Asla vazgeçmeyin. Vazgeçmediğiniz, inandığınız ve çabaladığınız sürece istediğiniz herşeye sahip olabileceğinizi unutmayın.

Zengin Olmak Mutlu Olmak Anlamına Gelir mi ?

Zengin olmak bir çok insanın hayalidir. Bu nedenle de nasıl zengin olunur, ne iş yapsam zengin olabilirim gibi soruları kendilerine yönelten insanlar cevaplar bulmaya çalışırlar. Bu sorunun net bir cevabı yoktur aslında. Kimi zenginler finans piyasaları sayesinde yani bitcoin, borsa veya forex piyasaları sayesinde zengin olabilirken, bir kısım insanlar ise tüm paralarını aynı finans piyasalarında kaybedebilmekteler. Yani bir insanı zengin eden iş sizi elinizdekinden edebilir.

Zengin olmak, mutlu olmak anlamına ise gelmemektedir. Hayatta ki gerçek mutluluğun anahtarı, sağlık, sevdiklerinizle beraber olmak ve huzurlu bir yaşam sürebiliyor olmaktır. Ancak dönem dönem hayatımızda bunları sağlayabilmek için dahi maddi güce ihtiyaç duymak zorunda kalabiliriz. Bu nedenle maddi bir gelire sahip olmak hayatımızı mutlu olarak devam ettirebilmek amacı ile gereklidir. Ancak maddiyat bir araçtır, mutluluğa giden bir araç olarak görülebilir. Maddiyatı amaç haline getirmek hayattan zevk alamama sıkıntısı içerisine girmenizi sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir