Press ESC to close

Evden Ek İş Arayanlara Öneriler

Evde çalışmak veya evden iş yapmak birçok kişinin hayalini süslemektedir. Bu yazımızda evden ek iş arayanlara öneriler vereceğiz. Yazımızda yer alan işleri değiştirebilir, geliştirebilir ve daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

Evden Ek İş Arayanlara Öneriler

Evde hangi işlerin yapılabildiği merak edilmektedir. Listemizde yer alan işlerin hepsi, evde uygulanmak için müsaittir.

ek iş
ek iş

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Özellikle kadınlar tarafından yapılan bu iş, evde yapılmak için çok uygundur. İsteğe bağlı olarak kendi evinizde veya müşterinizin evinde bu işi yapabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı karşılığında alacağınız ücret değişmektedir. Bazı aileler tam zamanlı, bazı aileler de part-time olarak bakıcı aramaktadırlar. Part-time çocuk bakıcıları ortalama 1.200 TL alırken, tam zamanlı bakıcılar asgari ücret almaktadır.

İş Firmalarıyla Anlaşmak

Evde yapabilecek herhangi bir fikriniz yoksa, ek iş konusunda hizmet veren firmalar ile anlaşabilirsiniz. Bu firmalar, birçok sektörde ek iş fırsatı sunmaktadır. Vaktiniz bol ise, yapabileceğiniz iş sayısı da bol olur. Sabun paketleme, el işi, davetiye tasarlama ve nikah şekeri hazırlama gibi birçok iş, bu firmalar tarafından verilmektedir. İnternet üzerinden firmalara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Çeviri Yapmak

Bu işi yapmak için en az 1 adet yabancı dil bilmeniz yeterlidir. En kazançlı ek işler arasında yer alan çevirmenliği birçok internet sitesi aracılığıyla yapabilirsiniz. İnternette sadece çevirmenlerin bulunduğu siteler olduğu gibi, bu işi sosyal medya hesaplarınızdan duyurarakta yapabilirsiniz. Çeviri yapacağınız ürüne göre ücret değişmektedir. Makale, film veya kitap çeviri gibi çeviriler istenmektedir. Burada talep edeceğiniz ücret, sizin tarafınızdan belirlenmektedir. 100 kelime başına 5 TL gibi ücret talep edebilirsiniz. Çevirmenlik yaptığınız dilin zorluğuna göre alacağınız ücret değişmektedir.

evden ek iş
evden ek iş

Anket Sitelerinden Para Kazanmak

Günümüzde her şey internete taşındığı için internet üzerinden anket doldurmakta mümkündür. Bu noktada birçok anket sitesine üye olmanız gerekmektedir. Ne kadar çok siteye üye olursanız, o kadar çok para kazanırsınız. Her sitede farklı anketler olacak ve bu anketlere ödenen ücretler farklı olacaktır. Ödemeleri almak için banka hesabı da açmanız gerekecektir. Tüm detayları hallettikten sonra rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Evde Terzilik Yapmak

Bu işe ilk olarak çevreniz ile başlayabilirsiniz. Çok fazla para ihtiyacınız yoksa, çevreniz size yetecektir. Bunun dışında mahallenize ilan asarak, gelirinizi arttırabilirsiniz. Kazançlarınızı biriktirip, yine mahallenizde bir dükkan açabilirsiniz. Terzilik konusunda profesyonelseniz, mutlaka bu iş ile gelir elde edebilirsiniz. Evde terzilik yapmaya başladığınızda, mahalle terzilerine göre daha uygun fiyat verirseniz müşteriniz çok olacaktır. Mahalleye dağıtacağınız veya asacağınız ilanlara telefon numarası eklemeyi unutmayın. Ayrıca müşterilerin eve gelmesi doğru olmayacağı için kıyafetleri alacağınız bir nokta belirlemeniz gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir