Press ESC to close

Kadın Kuaförleri Ne Kadar Para Kazanıyor ?

Bir mesleğin ya da işletmenin kazancını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bugün konu alacağımız meslek grubu; kadın kuaförleri olacak. Kadın kuaförleri, hem merkezi yerlerde hem de mahalle sokaklarında fazlasıyla karşımıza çıkan işletmeler arasında yer almaktadır. Durum böyle olunca kuaförlerin kazançları oldukça farklı olabilmektedir. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan kadın kuaförleri ne kadar para kazanıyor sorusuna yanıt verelim.

kadın-kuaförü-kazancı
kadın-kuaförü-kazancı

Kadın Kuaförleri Ne Kadar Para Kazanıyor ?

Araştırmalara göre, bir kuaförün iyi sayılabilmesi için günlük en az 7 kişiye hizmet sunması gerekmektedir. Bu sonuç, araştırmalar sonucunda ortaya koyulmuştur. Bu durumda kişi sayısı, kuaförün kazancını etkilediği gibi ürün kalitesini de etkileyecektir. Her şeyden önce bir kuaförün kullandığı ürünlere ve markalara dikkat etmek gerekir. Personel maliyeti, muhasebe ücreti gibi birçok maliyet dışında en önemli şey; ürünlerin fiyatıdır. Ürün fiyatı, direkt olarak kuaförün kazancını etkileyeceği için size vereceğimiz cevabı da etkileyecektir.

İstanbul’da mahalle arasında yer alan kadın kuaförü, 2.500 TL ile 5.000 TL aralığında kazanmaktadır. Bu tarz kuaför, pahalı ve aşırı kaliteli markalarla çalışmayacağı için net kar daha fazla olacaktır.

İstanbul’da merkezi konumda ve işlek bir yerde bulunan kadın kuaförü, 4.000 TL ile 12.000 TL arasında kazanç sağlayabilmektedir.

Şimdi anlatacağımız kadın kuaförü grubu ise, oldukça lüks semtlerde yer alan ve pahalı ürünler kullanan kadın kuaförleri olacak. Bu gruba, alışveriş merkezlerinde yer alan kadın kuaförlerini de dahil edebiliriz. Günlük ortalama 10-15 müşteriye hizmet veren bu kadın kuaförleri, aylık 15.000 TL ile 50.000 TL aralığında net kar elde etmektedir. Kadın kuaförleri %18’lik gelir vergisine dahil edildiği için gelirleri daha düşük görünebilmektedir, özellikle küçük kadın kuaförleri için bu bir dezavantajdır. Pahalı olarak değerlendirdiğimiz kuaförler, bir müşteriden ortalama 100-150 TL net kar elde etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yorum Yaparak Para Kazanma adlı yazımıza göz gezdirmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir