Press ESC to close

Erkek Berberi Ne Kadar Para Kazanır ?

Erkek berberi, birçok kişinin ticari anlamda olumlu baktığı mesleklerden biridir. Özellikle dükkanı açacağınız bölgede tanınıyor ve seviliyorsanız, kazanç sağlamanız muhtemeldir. Berberlikte önemli olan iki şey vardır. Bunlar; müşteri ilişkisi ve yapılan işin kalitesi. Bu iki noktaya dikkat ederek iş yaptığınız takdirde mutlaka kazanç sağlarsınız. Birçok kişi tarafından sorulan erkek berberi ne kadar para kazanır sorusuna cevap verelim.

Erkek Berberi Ne Kadar Para Kazanır ?

Her meslekte olduğu gibi erkek berberi mesliğinde de kazancı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Her şeyden önce berberin saç kesim kalitesi, dükkan nerede olursa olsun kazanç sağlayacaktır. Bu neden ile profesyonel olmayı ve günümüz modern şartlarına uyum sağlamayı öğrenmelisiniz.

erkek-berberi-ne-kadar-kazanır
erkek-berberi-ne-kadar-kazanır

İstanbul’da ortalama bir semtte yer alan berberi ve kazancını örnek alacağız. Daha sonra pahalı semtleri ekleyerek, bir berberin ortalama ne kadar kazandığını belirteceğiz.

İstanbul’un Kartal semtinde mahalle berberi, ortalama 3.500 TL ile 6.000 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Burada bahsettiğimiz tutar, net kalan miktardır. Günlük 5 ile 10 kişi arasında müşteri ağırlayan bir berber, bu paralara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Hesaplamayı yaparken saç tıraşını 25 TL’den hesapladık. Sakal tıraşını ise 15 TL ile sınırlandırdık. Birçok mahalle berberi, bahsettiğimiz fiyatlar ile tıraş yapmaktadır.

Aynı şekilde Beşiktaş semtinde yer alan bir berberi incelersek, aylık kazanç ortalama 10.000 TL civarında olacaktır. Personel sayısına göre bu miktar değişiklik gösterebilir. Bu kazanç için saç tıraşını 40 TL civarı, sakal tıraşını ise 20 – 25 TL civarında baz aldık. Hizmet verdiğiniz semte göre, tıraş için aldığınız ücret değişmelidir. Ayrıca yapacağınız yüz bakımı ve ağda hizmeti ile kazanç daha fazla olacaktır. Çalıştıracağınız personel sayısına göre zam yapmalı ve kazancınızı dengelemelisiniz.

Adsense Nedir, Adsense’den Nasıl Para Kazanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir