Press ESC to close

Adsense Nedir, Adsense’den Nasıl Para Kazanılır ?

Google’ın servisleri arasında bulunan Adsense, dünyanın her yerinden reklam veren ile reklam yayımlayan kişileri buluşturuyor. Yayımlanan reklamlar karşılığında para kazanabiliyor ve belirlenen tarihlerde kazandığınız parayı çekebiliyorsunuz. Bu platforma katılabilmek için bazı konulara hakim olmanız gerekmektedir.

Adsense Nedir ?

Adsense’in gelir elde edebileceğiniz reklam platformu olduğundan bahsettik. Adsense’den nasıl para kazanılır sorusu, bir diğer merak edilen soru.

adsense-nedir
adsense-nedir

Adsense’den Nasıl Para Kazanılır ?

Bu platformdan para kazanmak için YouTube hesabınızın ya da internet sitenizin olması gerekmektedir. Bunlar dışında mobil uygulama yayımlayarak da gelir elde edebilirsiniz. Reklam yayımlayabildiğiniz Google servislerinin hepsinden para kazanmanız mümkün. Bunlardan birine sahip olmanız yeterli olmamakta, sitenizin ya da diğer ürünlerinizin bütün şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Google, algoritmaları ile bütün yasal olmayan ve sahte şeyleri anlayabildiği için her şeyin organic olması gerekmektedir. Sitenize gelen ziyaretçi, YouTube videonuzun izlenmesi ve mobil uygulamanızın indirilme sayısı gibi konular, en çok dikkat edilen konular arasında yer almaktadır. Bu aşamadan sonra ürününüzün içeriği, dikkat edilen ikinci konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada da dikkat edilmesi gereken şey; bulunan tüm içeriğin özgün olmasıdır. Google, özgün olmayan ürünler için reklam izni vermemektedir.

Her şeyi tamamladığınızı ve ürününüzün tamamen özgün olduğunu düşündüğünüz anda Google’a başvuru yapabilirsiniz. Adsense hesabı açtıktan sonra ilgili ürününüzü seçerek gereken adımları uygulamanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra birkaç gün içerisinde onay ya da ret e-postası alacaksınızdır. Onay geldiğinde reklamları ürününüzde yayımlayabilir ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ret gelir ise ürününüz ile ilgili değişmesi gereken birkaç şeyin olduğunu Google sizin ile paylaşacaktır. Bu noktadan sonra ürününüzü geliştirmeli ve eksik yanlarını tespit etmelisiniz, daha sonra tekrar başvuru yaparak onay alabilirsiniz.

Ceteris Paribus Ne Demek açıkladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir