Press ESC to close

İnternetten Para Kazanma Yolları Güncel

İnternetten para kazanmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. İnternetten para kazanma yolları çok çeşitlidir. Bu yazımızda hem sermaye gerektiren hem de neredeyse hiç sermaye gerektirmeyen işlerden bahsedeceğiz. Bu işler sayesinde kolaylıkla para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanmak için istikrarlı bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. Süreklilik olduğu sürece para kazanmak oldukça kolaydır.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Listemizde yer alan işlerden bir tanesini seçip uygulayabilirsiniz. Yapmaktan sıkılmayacağınız iş hangisiyse onu seçmeniz daha doğru olacaktır.

site-kurmak
site-kurmak

Site Kurmak

Sürekli gelir elde etmek istiyorsanız, site kurarak para kazanabilirsiniz. Her şeyden önce kuracağınız site, legal kategorilerden birini barındırmalıdır. Yasal sitelerden para kazanmak için Google’ın sağladığı Adsense servisini kullanacağız. Bu sisteme sadece yasal siteler girebilmekte ve reklamlardan gelir elde etmektedir. Site açmak için ortalama masrafınız 100 TL ile 200 TL olacaktır. Alan adı ve hosting masrafınız olacaktır. Ayrıca site açmadan önce birçok teknik bilgiyi edinmeniz gerekmektedir. Sitenizin kategorine uygun olarak alan adı seçmeniz doğru karar olacaktır. Akılda kalıcı ve kategoriyle uyumlu alan adları, sitenizin yükselmesinde yardımcı olacaktır.

Siteyi açtıktan sonra sıra, içerik hazırlama kısmına gelecektir. İçerik hazırlarken dikkat etmeniz gereken birçok SEO kuralı vardır. SEO uyumlu makaleler ile gelir elde etmeniz mümkündür. Her site rekabat içinde olacağı için en kaliteli içerikleri sizin hazırlamanız, sitenizi bir adım öne çıkaracaktır. Ayrıca hiçbir şekilde alıntı yapmamanız gerekmektedir. Google’ın birçok robotu bulunmakta ve belirli aralıklarla sitenizi ziyaret etmektedir. Çalıntı içeriklerin tespit edilmesi durumunda siteniz yükselmek yerine her daim geri düşecektir. Bu sebeple özgün ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekmektedir. Bu konuda bilginiz yoksa, en başta işinde uzman kişilerden eğitim veya içerik hizmeti alabilirsiniz.

Siteniz belirli içerik sayısı ve kaliteye ulaştığı zaman, Adsense başvurusu yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Adsense onayı gelmeden para kazanmanız imkansızdır. Onaydan sonra reklam yerlerşimi yaparak gelir elde edebilirsiniz. Unutmayın! Siteniz Adsense politikalarına uygun değilse, hiçbir şekilde reklam onay almayacaktır.

Beğeni ve Takipçi Servisi Sağlamak

Günümüzde sosyal medya üzerinden para kazanmak ve popüler olmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler, belirli takipçi sayısı ve beğeni olmadan yükselememektedir. Durum böyle olunca fenomen olmak isteyen insanlar, beğeni ve takipçi servislerden alımlar gerçekleştirmektedir. Biraz site kurma bilginiz ve ilginiz varsa, bu şekilde para kazanmanız mümkündür.

Bu işi perakendeciliğe enzetebiliriz. Toptancıdan takipçi alırsınız ve sitenizde takipçi satmaya başlarsınız. Toptancıdan alınan 1.000 takipçi 10 TL’dir fakat siz, bu 1.000 takipçiyi sitenizde 15 TL’ye satarsınız. Bu şekilde hem hizmet verir hem de kazanç elde edersiniz. Daha çok gelir elde etmek için sitenizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Müşterileriniz sağladığınız hizmetten memnun kalırsa size önerecektir. Zaman içerisinde bir marka haline gelirsiniz ve reklama ihtiyaç duymadan direkt olarak satış yapabilirsiniz.

grafik-tasarım
grafik-tasarım

Tasarım Yapmak

Grafik Tasarım Uzmanı’ysanız yapacağınız şey, bu işi internetten yapmak olacaktır. Bu işi yapabilmeniz için birçok freelance platform bulunmaktadır. Platformlar sayesinde logo, banner veya çeşitli grafik tasarım hizmetleri verebilirsiniz. Hizmetler için ödenecek tutarı siz belirlersiniz ve bu sayede para kazanırsınız.

İnternetten para kazanmanın bir çok farklı yolu bulunmaktadır. Yazı dizimizin devamına ve farklı şekilde online para kazandıran yollara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir