Press ESC to close

Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

Sermayesi olmayan kişiler, mecbur olarak sermayesiz iş kurma fikirleri nelerdir sorusuna yanıt aramaktadır. Yazımız sayesinde sermayesiz kurulabilecek işler nelerdir, görebileceksiniz. Listemizde yer alan işler, özenle seçilmiş ve kazanç getiren işlerdir.

Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

Her yazımızda belirttiğimiz gibi iş fikri önemlidir fakat verilen fikri geliştirmek daha önemlidir. Bu cümleden yola çıkarak, belirttiğimiz iş fikirleri daha iyi hale getirebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

youtube-para-kazanma
youtube-para-kazanma

Youtube Videosu Çekmek

Sermayesiz ve basit olarak yapılabilecek en sermayesiz işlerden biridir. Birçok işi yapmak için az bile olsa sermaye gerekmektedir. Youtube’a video çekmeye istediğiniz kategoriden başlayabilirsiniz. Herhangi bir konuda yeteneğiniz veya bilginiz varsa, bu alana yönelebilirsiniz. Bunun dışında güncel veya magazine videoları üreterek de gelir elde etmeniz mümkündür. Slayt şeklinde videolar yapabilirsiniz ve bu videoları yapmak için birçok ücretsiz program mevcuttur. Bu sayede Youtube’a video çekmek sermayesiz bir hal almaktadır. Çoğu kişinin evinde bilgisayar ve internet olduğu için bu ürünleri sermaye olarak saymadık. Bunlar yoksa bile telefonunuzdan video çekip, düzenleyebilirsiniz. Telefonunuz yeni ve hızlı bir model ise, oyun videoları çekerek fan kitlesi oluşturabilirsiniz. Bu kitle sayesinde birçok yerden gelir elde edebilirsiniz.

Kurye Olmak

Yapabileceğiniz sermayesiz işlerden biridir. Bu işi yapmak istiyorsanız, motosiklet ehliyetinizin olması gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir şeye ihtiyacınız yoktur. Birçok firma, motosikletleri kendi cebinden karşılamaktadır. Durum böyle olunca yapacağınız bu iş, sermayesiz hale gelmektedir. İsterseniz yerel bir kebapçıda bu işi yapabilirsiniz, isterseniz de getir gibi firmalara kuryelik başvurusu yapabilirsiniz.

İnternetten Eğitim Vermek

Bu iş için bilgisayar ve internet yeterlidir. Bu aşamada ne eğitimi vereceğinizi düşünmeniz gerekmektedir. Bir alanda uzmanlığınız varsa, bu alan ile ilgili bir konuda eğitim verebilirsiniz. Öğretmen olarak mezun olduysanız ve halen atanmadıysanız, internet üzerinden ders verebilirsiniz. Hiçbir maliyeti olmayacağı için bu işi ucuza yaparak birçok öğrenciye ulaşabilirsiniz. Ayrıca hazır videolar çekebilir ve bu videoları Youtube’a yükleyerek para kazanabilirsiniz. Dediğimi gibi işten çok, iş fikrinin ne kadar geliştirildiği önemlidir. Size verdiğimiz fikirler üzerine sürekli düşünmeniz ve bu işten nasıl daha çok para kazanabileceğinizi çözmeniz gerekmektedir.

muhasebeci
muhasebeci

Muhasebecilik Yapmak

Bu iş için ofise ihtiyacınız yoktur. Evden yapabileceğiniz işlerden biridir ve sermaye gerektirmemektedir. Masa başı işten çok, gezmeniz ve birçok yere koşturmanız gereken bir iş olacaktır fakat ne kadar çok çalışırsanız, geliriniz de o kadar artacaktır. Muhasebe öğrencileri bile bu işi evden yapmaktadır. Bu şekilde çok kurumsal firmalar ile çalışamazsınız fakat küçük ve yeni işletmelerle çalışabilirsiniz. İşe başlamak ve tecrübe kazanmak için bu yeterli olacaktır. Daha sonra kazandığınız paralar ile ofis kurabilir ve daha çok işletmeye hitap edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir