Press ESC to close

Ethereum Analizi 07.12.2018

Ethereum fiyatında da bitcoin fiyatında olduğu gibi gerileme devam ediyor. Hafta içerisinde yapmış olduğumuz bitcoin analizlerimizle kripto para ve bitcoinde düşüşlerin devamını beklediğimizi vurgulamıştık. Özellikle bitcoinde 4,5 k barajının bir türlü aşılamayışı sonrası 3,600 dolar seviyesi ön plana çıkmıştı. Dün gece itibari ile bu seviye altına kayan bitcoin fiyatı diğer kripto paraları da baskı altında tutmaya devam ediyor. 

Güncel Ethereum Yorumu

Ethereum fiyatını bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yansımalarından uzak bir şekilde analiz edecek olur isek grafiklerde görülen destek ve direnç noktaları bize neler söylüyor olabilir diye gelin birlikte bakalım.

güncel ethereum analizi

Ethereum grafiğini incelediğimizde 210 dolar seviyesinden başlayan son düşüş trendinin etkilerinin sürdüğünü gözlemliyoruz. Ethereum fiyatında olası toparlanmalarda takip edilmesi gereken seviyeler 108 ve 126 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin üzerine doğru yükselişler ise hızlı bir şekilde 180 dolar hedefine doğru alımları kuvvetlendirebilir. 

Ethereum’da devam eden aşağı yönlü seyirin sürmesi halinde ise en kritik destek noktamız 60 dolar seviyesi olacaktır. Açıkçası kripto paralarda bir dip arayışı mevcut bu dip seviyelerinin ethereum için 60-80 dolar aralığında gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.

[irp posts=”2576″ name=”05.12.2018 Bitcoin Analizi”]

Bugüne kadar bitcoin ve kripto para birimlerinde hep olumsuz konuştuk ve düşüşlerin devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu vurguladık ancak artık düşüşlerin son duraklara yaklaşmış olabileceklerini düşünüyoruz. Net bir fiyat verebilmek oldukça zor ancak  açıkçası ethereumda 60-80 dolar aralığına doğru gevşemeler yaşanırsa ( ki şu sıralarda bu seviyenin hemen üzerinde 83 dolardan fiyatlanıyor ) alım için uygun olabilecek seviyeler olarak görülebilir diye düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir