Press ESC to close

Güncel Ethereum Analizi 22.12.2018

Ethereum bitcoinden sonra bilinirliği belki de en yüksek olan kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Özellikle son dönemde yaşadığı düşüşlerle kripto para piyasalarına giren veya girmeyi düşünen yatırımcıların göz bebeği konumunda yer alan ethereum fiyatında dalgalanmalar sürüyor. Bildiğiniz üzere ethereum için bundan iki hafta önce buradan alınır mı sorularına net olarak alınır ama düşerse ilave olarak yine alınır demiştik. Sonrasında 82 dolara kadar gevşeyen ethereum fiyatı bugün 115 dolar civarında fiyatlanıyor.

ethusd ethereum fiyatı
ethereum fiyatı, ethereum ne kadar, güncel ethereum fiyatı

Ethereum ve Kripto Para Piyasalarında Fiyatlamalar

Aslına bakarsanız bu dönemde kripto para birimlerini tek tek analiz etmek çok akıllıca bir iş değil ancak yoğun bir şekilde gelen ethereum analizi yapmayacak mısınız ? Güncel bir ethereum yorumu paylaşabilir misiniz tarzındaki sorulara da kayıtsız kalamadık açıkçası. Bu nedenle genel bir kripto para değerlendirmesinden ziyade ethereum analizi yapalım dedik. Ancak arkadaşlar dikkat edilmesi gereken nokta bugün kripto para piyasalarının bir karar aşamasında olduğu gerçeğidir.

[irp posts=”2658″ name=”Bitcoin ve Kripto Para Analizleri”]

Bildiğiniz üzere kasım ayında kripto paralarda herkes yukarı bir hareket beklerken, biz kripto paralarda dip arayışının henüz sonuçlanmadığını belirtmiştik. O dönemde ethereum 135 dolarlarda fiyatlanırken 62 dolar civarına doğru düşüşlerin normal karşılanabileceğini vurgulamıştık. Aslında daha çok bitcoin analizi yapıyorduk o dönemde ve bitcoinde 3,600 dolar altına son bir fake hareket beklediğimizi vurguluyorduk. O dönemde bize hayal görüyor diyenler bugün yanıldıklarının farkına vardılar. Neyse o bildi bu bildi muhabbetini geçerek önümüze bakacak olur isek, beklentilerimiz üzerine yıl sonu yükseliş bekleyen kesime inat düşüş hareketi yaşadık.

Artık yeni yılın son günlerini yaşadığımız bugünlerde bir yükseliş hareketi gerçekleşebilir mi diye baktığımızda ise, zaten geçen hafta bu sinyali vermiştik ve akabinde de yükselişler başladı. Bitcoin fiyatı için 4,390 dolar seviyesi ana hedef olarak analizlerimiz içerisinde defalarca gösterilmişti. Sonuç olarak dün yaşanılan yükselişlerle bitcoinde 4,300 dolar göründü ancak üzerine çıkılamadı. Tabi btc de yaşanan yükselişler ethereumu da yukarı taşıdı ve ethereum için öngördüğümüz 125 dolar seviyesine neredeyse ulaşıldı.

Yeni haftada bitcoin için 4,390 dolar ethereum için 125 dolar seviyeleri yine takip edeceğimiz direnç noktaları olacaktır. Kripto para piyasalarında kalıcı bir yükselişten bahsedebilmek için bu seviyeler üzerinde kalınmaya ihtiyaç vardır. Aksi takdirde bu yükselişler sadece bir tepki olarak değerlendirilebilir ve yeniden düşüşler piyasada etkili olmaya başlayabilir.

[irp posts=”2587″ name=”Ethereum Analizi 07.12.2018″]

Ethereum Grafik Analizi

Ethereum grafiğini incelediğimizde karşımıza çıkan önemli bazı noktalar gözümüze çarpmaya devam ediyor. Bahsettiğimiz üzere ethereumda 125 dolar civarı  direnç noktası olmayı sürdürüyor. 125 doların geçilebilmesi halinde ise 136 dolar ve 155 dolar dirençlerini izliyor olacağız. Özellikle 156 dolar seviyesi yükselişlerde oldukça önemli olacaktır. Arkadaşlar tabi bu farklı kripto para borsalarında farklı fiyatlar görüntülenebilmektedir. Biz Forex piyasalarında görüntülenen ethereum fiyatına göre analizlerimizi yapmaktayız bu nedenlerle farklı borsalarda ufakda olsa sapmalar görüntülenebilir.

ethereum güncel analiz
ethereum analiz ve yorumları, ethereum ne kadar, ethereum yükselir mi, eth analizi

Teknik olarak incelediğimizde ethereum tarafında son yükseliş hareketinin başladığı nokta olarak dikkat çeken seviye 88 dolar seviyesi olarak göze çarparken yaşanabilecek olası düşüşlerde 88 dolar üzerinde kalmak oldukça önemli olacaktır. Ethereum’da düşüşlerin ön plana çıkması halinde ilk takip edeceğimiz nokta ise 108 dolar seviyesi olacaktır. Buranın kırılmasıyla birlikte 84-88 dolar aralığı test edilmek istenebilir.

Önümüzdeki günlerde ethereumda daha pozitif bir havanın etkili olabilmesi için özellikle 125 dolar seviyesinin yukarı yönlü geçilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda ethereumda oluşan kısa vadeli pozitif trend etkili olmaya devam edebilir ve en azından 100 dolar altı fiyatlamalardan uzaklaşılmış olabilir.

Önemli Not : Arkadaşlar şahsi görüşüm bitcoinden ziyade bu dönemde ethereum almanın daha mantıklı olduğu düşüncesindeyim. Bugünlerde 125 dolara doğru bir atak bekliyorum ethereumda. Sonrası gelir mi takip ediyor olacağız. 1,36 dolar ara direnci de geçilebilirse ethereum için ana direnç noktamız olan 155 dolar seviyesine doğru yükselişlerin devam etmesini bekleyebiliriz.

Burada Paylaşılan Hiç Bir İçerik Yatırım Tavsiyesi Niteliği Taşımamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir