Press ESC to close

Bitcoin Analizi 18.01.2019

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bir süredir yorum ve analiz paylaşımı yapmıyorduk. Bunun sebebi kripto para piyasalarında ekstra bir durum beklemememizden ötürü oldu. Yani bildiğiniz üzere son yükseliş sonrası bitcoin fiyatının 4,390 dolar direncini aşamaması sonra bitcoin, ethereum ve diğer kripto para birimlerinde düşüşlerin etkili olacağını vurgulamıştık.

Belirtmiş olduğumuz gibi 4,390 dolar direncini bir türlü aşamayan bitcoinin gerilemeye başlaması kripto para piyasalarında gerilemeyi de beraberinde getirdi. Kripto para piyasalarında yıl başına doğru başlayan toparlanmadan önce bitcoinden ziyade ethereum tarafında olduğumuzu vurgulamıştık.

[irp posts=”2650″ name=”Kripto Para Nedir ? Kripto Paraların Tarihçesi”]

85 dolar seviyesinde iken alım yapmayı uygun gördüğümüz ethereum 160 doların üzerine yükselmişti. Sonrasında btc’nin belirttiğimiz direnç seviyesini aşamamasıyla gerilemeye başlamasının ethereum fiyatlarını da olumsuz etkileyeceğini ve 100 dolar seviyelerine yeniden gerilemelerin yalanabileceğini belirtmiştik. Ethereum fiyatı da 120 doların altını test etmeye başladı.

Güncel Bitcoin Analizi

Bitcoin grafiğini incelediğimizde karşımıza çıkan görüntü bu şekilde. Teknik göstergeler aşağı hareketin daha olası olduğuna işaret ederken bitcoin fiyatı için 4,087 dolar seviyesi direnç bölgesi olarak izlenecek. Bu seviye altında kalındığı sürece aşağı yönlü hareketlerin gerçekleşme ihtimali daha yüksek olasılık. Bu nedenle yükselişlerin bu direnç bölgesi altında son bulması bitcoin fiyatında gerilemelerin devamına işaret ediyor.

bitcoin fiyat analizi
bitcoin fiyatı analizi, bitcoin analiz güncel

Bitcoin fiyatında yaşanabilecek geri çekilmelerde izleyeceğiniz seviyeler ise 3,760 dolar ve 3,580 dolar seviyeleri olarak ön plana çıkmakta. 3,5780 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılması 3,340 dolar seviyelerine yeni bir düşüş hareketini tetikleyebilir. Bu durumda bitcoinde geçtiğimiz ay yaşanan sert düşüşlerin benzeri ile yeni bir dip arayışı ihtimali gündeme gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir