Press ESC to close

Bitcoin ve Kripto Para Analizleri

Kripto para piyasalarında 3 gündür devam eden pozitif seyir bu sabahta etkisini gösteriyor. Oluşan pozitif görünüme rağmen dün vermiş olduğumuz direnç seviyelerinin atlında kalan bitcoin fiyatı yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatında ün belirttiğimiz önemli bir direnç bölgesi olan 4,490 dolar seviyesi henüz yukarı yönlü kırılabilmiş değil. Bu da hem bitcoini hem de diğer kripto paraları baskı altına alan bir gelişme.

[irp posts = “2260” name = “Bitcoin Analizi 29.11.2018”]

Bitcoin’de yaşanan yükselişlerin direnç altında kalması önümüzdeki saatlerde yeniden bir satış baskısının oluşmasını sağlayabilir. Bitcoin ve kripto para fiyatlarında yükselişin devamı için 4,490 dolar seviyesinin aşılması oldukça önemli olacak.

Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin günlük grafikte karşımıza çıkan direnç noktası yine 4,500 dolar seviyesi olmaya devam ediyor. Dün bu seviye 4,490 dolar civarında idi. Dünden bu yana yaşanan fiyat hareketlilikleri ortalamayı bir tık yükseltmiş durumda. 4,5k seviyesinin aşılabilmesi halinde bitcoin ve kripto para piyasalarında hızlı yükselişlerin yaşanma ihtimali bulunuyor. Ancak bu seviye altında kalınması haline yeniden bir düşüş dalgası tetiklenebilir.

kripto para analizleri
bitcoin grafik analizi

Bitcoin fiyatında yaşanabilecek olası yükselişlerde 4,5 k seviyesinn üzerinde takip edeceğimiz direnç noktası 5,035 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviyenin aşılması ise 5,725 direncine doğru yeni yükselişleri de tetikleyebilir. Bitcoin fiyatında olası düşüş senaryosunda ise aşağıda 3,760 dolar seviyesi kritik bir destek bölgesi olmaya devam ediyor. Bitcoinde yaşanan düşüşlerin bu seviyenin altını iki kez gösterip buradan yukarı dönmesi yatırımcıların aklına da bir ikili dip yapıp yukarı hareketi başlatma potansiyeli olduğunu getirse de henüz btc ve diğer kripto paraların ayı piyasasından çıkabildiğini söylemek için oldukça erken gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir