Press ESC to close

Bitcoin Analizi 29.11.2018

Dün paylaşmış olduğumuz bitcoin analizi içerisinde yapmış olduğumuz yoruma paralel olarak bir yukarı hareket gerçeklşiyor. Özellikle 4,430 dolar seviyesinin kuvvetli bir direnç olabileceğini ve bitcoin bu fiyata yaklaştığında satışlarla karşılaşabileceğini vurgulamıştık ve nitekim öyle de oldu. 4,400 dolar seviyesinin üzerine yükselen bitcoin buradan gelen satışlarla 4,200 dolar seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor.

[irp posts = “2240” name = “Bitcoin Analizi (28.11.2018)”]

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları 2 gündür yaşanan yükselişlerle beraber umutlansa da henüz net konuşabilmek ve kripto paralarda düşüş dalgasının sona erdiğini söyleyebilmek için elimizde yeterince done bulunmuyor. Bununla birlikte btc de yaşanan yükselişin diğer altcoinlere de pozitif bir şekilde yansıdığını görmekteyiz. Özellikle Tron bitcoin sv ve litecoin yükselişlerde ön sıralarda yer alırken bitcoinde yaşanan yükselişlerin devamı halinde kripto para piyasalarında bir miktar daha toparlanmalar yaşanması olası olabilir. Bunun öncesinde bitcoin grafiği bize neler söylüyor dilerseniz bir de gelin beraber bitcoin grafik analizine bakalım.

Bitcoin Grafik Analizi 29.11.2018

Günlük olarak bitcoin grafiğini açıp incelediğimizde karşımıza çıkan olası destek ve direnç noktalarını gözlemleyebiliriz. Dün yapmış olduğumuz btc analizi içerisinde de kısa vadeli orta ve uzun vadeli analiz nasıl yapılır, hangi grafiğe ne zaman bakılır gibi soruları cevaplandırmaya çalışmıştık. Dün 4 saatlik bitcoin grafiğini incelemiş ve 4,430 seviyesine doğru yükselişlerin yaşanabileceğini vurgulamıştık öyle de oldu ve btc 4,400 dolar seviyesini aştı. Peki bitcoinde yaşanan yükselişin devamı gelir mi günlük bitcoin grafiği bize neler fısıldar bir bakalım.

günlük bitcoin grafiği
bitcoin-gunluk-grafik

Bitcoin fiyatında bugün için takip edilebilecek en önemli noktalar yukarıda 4,490 ve 5,060 dolar seviyeleri olacaktır. Özellikle 5,060 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılması halinde btc e oluşan kısa vadeli düşüş trendi kırılabilir ve yükselişlerin devamı olası hale gelebilir.

Bitcoinde 4,490 dolar seviyesinin yukarı yönlü geçilememesi ise yeniden 3,750 dolar seviyesine doğru düşüşler yaşanmasını tetikleyebilir. Ayrıca bu seviyenin kırılması bitcoin fiyatının 3,350 dolar seviyelerine kadar inmesine neden olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir