Press ESC to close

Bitcoin Analizi ( 28.11.2018 )

Genel anlamda kripto para birimlerinde ve bitcoin fiyatında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. 2017 yılı sonlarına doğru başlayan 20 bin dolara doğru yükseliş sonrasında ayı piyasasına giren kripto para piyasası henüz bu piyasa içerisinden kurtulabilmiş değil. Son günlerde de düşüşlerini giderek hızlandıran bitcoin 4000 dolar seviyesinin de altına gerileyerek 3650 dolara kadar bir düşüş gösterdi ve şu sıralarda yeniden 4.000 dolar üzerine doğru bir tepki hareketi başlatmış durumda. Kripto para yatırımcıları oldukça tedirgin. Hem bitcoin de hem de diğer kripto para birimlerinde maliyeti çok yükseklerde kalan yatırımcılar bu yıl sonunda da geçtiğimiz yıl sonundakine benzer bir yükseliş yaşanır mı ümidi ile beklemeye devam ediyor.

[irp posts=”2260″ name=”Bitcoin Analizi 29.11.2018″]

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının tedirgin olduğu bu ortamda yeni yatırımcı adayları ise uygun fiyatları değerlendirmeye çalışırken akıllarda ya düşüşler daha da derinleşirse sorusunu uyandırmaya başlamış durumda. Hayatında hiç bitcoin veya altcoin alımı yapmamış olan bir çok insan düşen kripto para fiyatlarını fırsata çevirme peşinde ancak kripto paraların geleceği hakkında oldukça olumsuz söylemde bulunan ekonomist ve analistlerde bulunmakta. Bu nedenle dibin dibi vardır mantığı ile yatırım yapmayı düşünenler de bir kaç kez daha düşünüyorlar. Durumlar böyle iken kripto paralara toplu bir alım da gelmeyince doğal olarak bitcoinde düşüş devam ediyor. Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüşler başta bitcoin cash olmak üzere tüm kripto paraları da beraberinde aşağıya çekiyor. Peki bitcoinde düşüş devam edecek mi bitcoin ne zaman yükselişe geçecek ? Bitcoin grafiği bize neler fısıldıyor, gelin birlikte bunlara bakalım isterseniz.

Güncel Bitcoin Analizi 28.11.2018

Bitcoin grafiğine kısa vadeli olarak bakmak  istediğimizde en doğru tercih 4 saatlik grafikler olacaktır. Bu nedenle biz de kısa vadeli btc analizleri için 4 saatlik grafiklerimiz üzerinden ilerliyoruz. Orta vadeli incelemelerde günlük ve haftalık bitcoin grafiği, uzun vadeli incelemelerde ise haftalık bitcoin ve aylık bitcoin grafiğini incelemek faydalı olacaktır diye düşünüyoruz. Lafı fazla uzatmadan grafiğimizi inceleyecek olur isek, 2 kez 3650 dolar seviyesinin altına inmeye çalışan bitcoin bu seviye altına inemedi. Sonrasında gelen toparlanma ile beraber 4k ya kadar yükselişlerini sürdüren btc bu sabah itibari ile 4k nın üzerine yükseldi.

btc analizi
bitcoin analizi ve yorumları 28.11.2018

4 saatlik bitvcoin grafiğine baktığımızda kısa vadeli olarak bitcoin de 4,430 dolar seviyesi direnç bölgesi olarak ön plana çıkıyor. Bitcoinde ki toparlanmanın devam edebilmesi için bu seviyenin aşılması gerekli. Aksi halde bu seviyeye kadar yaşanabilecek yükselişler beraberinde yeni bir satış baskısını da getirebilir. Btc grafiğini incelediğimizde şu sıralardan 4,200 dolar seviyelerinden fiyatlanan bitcoinde yaşanabilecek olası geri çekilmelerde 3,880 dolar ve 3,600 dolar seviyelerini yakından izlemekte fayda olacaktır diye düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir