Press ESC to close

BitMEX CEO’sundan Tavsiye: Bitcoin Yakında 20.000 Dolara Yükselecek

Geçtiğimiz Temmuz ayı itibari ile Bitcoin, yatırımcılarına 1 yıl içerisinde 13.500 dolar seviyesini test ederek çok büyük kazançlar sağlamıştı. Ve bu da, Bitcoin almak isteyenlerin iştahını kabartmıştı. Her ne kadar 1 yıl içerisinde %30’lara yaklaşan kâr sağlasa da, son 2 aydır yatırımcılar için sancılı zamanların geldiğini düşündüren Bitcoin için çılgın bir iddia ortaya atıldı. Üstelik bu iddianın sahibi, yılların deneyimli yatırımcısı ve fon yöneticilerinden BitMEX CEO’su Arthur Hayes olunca, tabii ki durum biraz daha ciddiye alınıyor. Peki Arthur Hayes’in argümanları neler? Ve neden Bitcoin yakında 20.000 dolara yükselecek diyor? Yanıtı yazımızda…

 

Parasal Genişleme, Bitcoin Yakında 20.000 Dolara Yükselecek İddiasını Güçlendiriyor!

Küresel para arzındaki son zamanlarda meydana gelen gelişme ve devamının pozitif seyre müsait olması, diğer tüm kripto para birimleri gibi Bitcoin için de parlak senaryoların çizilmesini sağlıyor. ABD Merkez Bankası FED’in 0.25 puanlık faiz indirimine gitmesi ve faiz bandını daraltması ve hemen akabinde 53 milyar dolarlık nakit paranın piyasalara enjekte edilmesi kararı sonrası, küresel parasal arzda büyük çapta genişlemeye işaret ediyor. Parasal genişleme her ne kadar altın ve diğer emtia fiyatlandırmalarında aşağı yönde hareketlilik sağlasa da, kripto para birimleri için tam tersi bir durum meydana gelebilir.

 

Arthur Hayes’e Göre Bir Diğer Destek Libra’nın Piyasaya Girmesi

Arthur Hayes’in en büyük dayanak noktalarından biri de hiç kuşkusuz Facebook Libra’nın piyasaya sürülmesi. Milyarca dolarlık desteklerle güçlü bir pozisyon alması hedeflenen Libra’nın, Bitcoin için güven anlamına geleceği düşünülüyor. Güvene bağlı alımlarla birlikte arzın düşeceği ve bu sayede miktarı sabit kalan Bitcoin’e olan talebin artması bekleniyor. Bu da doğal olarak fiyatlandırmaları yukarı yönde revize edecek. Son durumda ise; Bitcoin, an itibari ile 10.177,1 seviyelerinden işlem görürken, önümüzdeki birkaç ayda 20.000 dolar seviyelerini aşması bekleniyor.

Bitcoin yakında 20.000 dolara yükselecek diyen Hayes’in bir diğer önemli destek noktası ise Asya’daki gelişmeler. Hong Kong borsalarında doğrudan İsviçre bankalarına yatırımlarda Bitcoin’in kullanılması teklifinin meclise sunulması. Bunun Bitcoin için harika bir haber olduğunu kabul etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir