Press ESC to close

Bayern Munich Takımı Blockchain Dünyasına Adım Attı

Almanya’nın köklü takımlarından Bayern Munich takımı Blockchain teknolojisi ile tanıştı. Bayern Munich futbol takımı, sadece futbolda değil, basketbol ve diğer branşlarda da Almanya ekolünü temsil ediyor. Bu da, Blockchain teknolojisi için önemli bir prestij kazanımı anlamına geliyor. Blockchain bazlı ürün tanıtımı yaparak bu alanda diğer dünya devleri ile birlikte hareket edecek olan Alman devi, Stryking Entertainment ile anlaşarak dijital ürün üretimi konusunda anlaştı.

Dijital oyuncu kartları, ilk istenecek dijital ürün olacak ve bu kartlar, geçmişten günümüze Bayern Munich forması ile iz bırakanların adına düzenlenecek. Bununla yetinilmeyecek elbette. Bunların yanı sıra koleksiyon amaçlı olarak da taraftarlara bu kartları toplayabilmeleri ve dijital oyun oynama imkanı yakalamaları sağlanacak.

Bayern Munich Takımı Blockchain Teknolojisi İçin Adım Atan İlk Takım Değil

Bayern Munich, bu alanda önemli bir dev olmasına rağmen, bu alandaki tek güç değil. Zira, daha önceleri birçok Avrupa takımı da bu alanda farklı sponsorluklar altında Blockchain teknolojisi ile tanışmış ve önemli adımlar atmıştı. Bunlardan biri de İspanyol takımlarından Atletico Madrid. Hayran kripto tokenini basan İspanyol takım, bu tokenleri 2 Euro karşılığında sanal mağazası üzerinden satıyordu. Bu sayede taraftarlar, bu tokenleri kullanarak hem oy verme hem de ürün ve oyunlara erişim imkanı sağlama gibi bir dizi avantajla ödüllendiriliyor.

Manchester City de Bu Furyaya Katılan Kulüplerden

İngilitere’nin köklü takımlarından ve son olarak Arap sermayeye emanet edilen Manchester City de daha önce dijital dünya ile tanışmıştı. Gerçek hayata benzer maç istatistikleri ve güncel maç olaylarını dijital ortama sunan taraftarlar, bu sayede bazı turnuvalar düzenliyor ve önemli müsabakalarda boy gösteriyordu. Dijital bir takım kurma amacı ile taraftarlar, binlerce Euro değerinde token satın alıyordu.

Bu takımlardan bir diğeri de yine İngiltere’nin orta sınıf takımlarından Watford FC. Bu takım, formalarından tutun da aksesuarlarına değin tüm ürünleri sanal ortamda BTC ile satma kararı vermişti. Bununla birlikte, formasında da Bitcoin logosu yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Dünya’nın birçok önde gelen kulübünün bu furyaya katılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir