Press ESC to close

Bitcoin ve Kripto Para Analizleri

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili geçtiğimiz hafta yaptığımız analizlerimizde artık bir yukarı dönüşün yakın olduğunu vurgulamış hatta ethereumda 85 dolarda iken alım yaptığımızı da belirtmiştik. Nitekim hem bitcoin hem ethereum ve hem de bir çok altcoin Fed öncesinde güzel bir yükseliş yaşadı. Biz daha çok aktif trade eden tarafta olduğumuzdan ethereumlarımızı 106,40 dolardan bozdurduk. Açıkçası bunda Fed’in etkisi de oldu ve Fed sonrası ufakda olsa bir geri çekilme bekliyorduk.

Ethereum 110 doları aşınca keşke demiş olsakda Fed sonrasında 102 dolara kadar geriledi. Genel olarak kripto paralarda dönüşün başlamasa da dip noktalarına yakın olduğunu geçen hafta belirtmiştik. Ve yükseliş hareketi de peşisıra gelmişti. Şimdi yeniden geçen haftaki seviyeler iner mi yoksa 3,750 desteğinde tutunur yoluna devam mı eder bunu takip ediyor olacağız bitcoin için. Ethereum’da yapmış olduğumuz satışın bir kısmını 105 dolardan yerine koyarken ethereum ve btc fiyatında yükseliş beklentimiz devam ediyor ancak destek noktalarını test edip o şekilde de yola devam edilebilir.

[irp posts=”2641″ name=”Bitcoin Analizi 17.12.2018″]

Şu sıralarda 104 dolar civarında fiyatlanan ethereum ve dün 4000 doların üzerini test eden bitcoin ve diğer altcoinler için kritik bir dönemden geçilmekte olduğu söylenebilir. Bitcoin analizimiz içerisinde 3,750 dolar desteğinin üzerinde tutunma yaşanması halinde 4,032 dolar seviyesinin hedef olacağını belirtmiştik.

Bitcoinde yükselişler 4,037 dolar seviyesine kadar devam etti ve twitter hesabımız üzerinden paylaşmış olduğumuz yorumlarımızda 4,032 dolar seviyesinin aşılamaması halinde yeniden 3,750 dolar seviyesine doğru gerilemelerin Fed sonrasında gündeme geleceğini vurgulamıştık. Nitekim öyle de oldu. 4,032 dolar seviyesini aşsa da üzerinde tutunamayan bitcoin geri çekildi ve şu sıralarda 3,800 dolar civarından fiyatlanmakta.

Güncel Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin güncel grafiğini incelediğimizde bitcoin ve kripto paraların genelinde yukarı yönlü hareketin devam edebilmesi için 3,780 dolar seviyesi üzerinde tutunulmasının oldukça önemli olduğunu görmekteyiz. Bu seviye üzerinde bitcoin tutunabilir ise sonrasında yeniden 3,960 dolar ve 4,065 dolar seviyelerini takip ediyor olacağız. Bitcoinde kısa vadeli görünümün yeniden pozitife dönebilmesi için 4,065 dolar direncinin aşılması oldukça önemli. Bu seviyenin aşılması ile beraber 4,390 dolara kadar yeni bir yükseliş hareketi tetiklenebilir.

bitcoin teknik görünüm
güncel bitcoin grafiği, bitcoin grafik analizi, bitcoin yorumu

 

Bitcoinde 3,780 dolar desteğinin kırılması halinde 3,610 dolar seviyesini takip ediyor olacağız. 3,600 dolar civarında oluşan destek noktası bitcoin ve kripto para piyasaları açısından önemli olmaya devam ediyor. Bu seviye altına inilmesi halinde yeniden bir düşüş dalgası başlayabilir ve geçen hafta görülen 3,200 dolar seviyesi gündeme gelebilir. Bu seviyenin altında ise ana destek noktamız olarak görülen 2,800 dolar seviyesi takip ediliyor olacaktır.

Öngörü : Arkadaşlar son günlerde çok sayıda bitcoin alınır mı, ethereum alınır mı veya x kripto paa birimi alınır mı tarzı sorular geliyor. Bitcoinde 3,300 dolarda iken ethereumda 85 dolarda iken artık alışa uygun hale geldiğini özellikle ethereumda olası düşüşlerde eklemeler de yapılabileceğini belirtmiştik. Yine beklentimiz yükseliş yönünde ancak bu dönem içerisinde geri çekilmelerde mümkün olabilir. Daha önceki kripto para ve bitcoin analizlerimiz içerisinde belirttiğimiz gibi bitcoinde 2500 dolar altını, ethereum da ise 62 dolar altını beklemiyoruz. Bu nedenle düşüşlerde kademe alıma uygun bir tablo oluştuğunu görmekteyiz.

 

Burada paylaşılan bilgi ve yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir