Press ESC to close

Etherium Bitcoin Paritesi Önemli Bir Eşiğe Geldi: Ayı Piyasası Sona Ermek Üzere

Etherium’un son zamanlarda yükselişe geçmesi ve buna karşın Bitcoin’den kötü haberlerin gelmesi, Etherium Bitcoin paritesi üzerinde ciddi etkilere neden oldu. Öyle ki; altcoinlerin Bitcoin’den son 2 yıldır önemli oranda pozitif ayrışması, bu duruma neden oldu denilebilir. Peki, 2 yıllık ayı piyasasının Etherium lehine evirilmesi devam edecek mi ve altcoinler arasında en güçlü kripto paralardan olan Etherium, Bitcoin’in tahtına oturabilecek mi? İşte son aksiyonlar…

Etherium Bitcoin Paritesi Mnemli Bir Eşiğe Geldi

Geçtiğimiz hafta 8.300 dolara kadar düşerek son 2 haftada %7’e yakın bir kayıp yaşatan Bitcoin’de sular durulmuyor. Her ne kadar Cuma günü tersine satım işleminden kaynaklı olarak 8.400 dolar eşiğinde düz bir seyir izlese de, gelecek hafta da senaryolar pek iyiye işaret etmiyor. Özellikle Çin’in Whatsapp muadili sosyal medya aracı Weibo hesaplarının TRON ve Binance tarafından bloke edilmesi, Bitcoin’in akıbetinin pek de iyiye gitmediğini gösteriyor. Buna karşın; altcoinlerden ise pozitif haberler gelmeye devam ediyor.

TRON ve Binance’nin, kripto para birimlerine olan güveni sarsacağı düşüncesi ile kısa süreli bir şok yaşamasına rağmen, Ripple, Etherium ve Litecoin’de yukarı yönlü grafikler görüldü. Bununla birlikte, Etherium’un yükselişe geçmesi, Bitcoin/Etherium paritesinin daralmasına neden oldu. Öyle ki, son 2 yılda bu oran gittikçe erimiş oldu ve yeni senaryolara göre bu durum devam ederse; artık Etherium kripto para piyasasının yeni prensi olabilir. Elbette bunda Libra’nın da etkisi hissedilecek.

Etherium, 177 Dolar Dolaylarında Geziyor

Etherium Bitcoin paritesi hızla aşağı yönde hareketlenmeye devam ediyor. Etherium hali hazırda 177 dolar dolaylarında seyrediyor. Ve altcoinler arasında en yüksek orana sahip kripto para birimi olarak göze çarpıyor. Riske duyarlı yatırımcıların, gelecek hafta Ether üzerinde baskı yaratması ise şimdilik beklenmiyor. Bu yüzden gözler daha çok Bitcoin üzerinde. Eğer sanal resistanslar doğru bir gösterge olarak kabul edilirse; Bitcoin’de gelecek hafta %4’leri bulacak bir kayıp yaşanabilir. Etherium’un ise %3 dolaylarında bir yükselişe imza atması bekleniyor. Gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Elbette pariteyi de mercek altına alacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir