Press ESC to close

Ripple Yönetiminden Büyük Yatırım

Son zamanların pozitif ayrışan sanal para birimlerinden Ripple’dan (XRP),milyon dolarlık yatırım hamleleri gelmeye başladı ve Ripple yönetiminden büyük yatırım sinyalleri verilmeye devam ediyor.. Libra’nın da güçlü bir aktör olarak piyasada söz sahibi olmasından sonra, arka planda kalmak istemeyen ve bu yüzden hamle üstüne hamle yapan Ripple, geçtiğimiz günlerde tek kalemde 1.5 milyon dolarlık yatırım yaptı. Peki bu yatırım nereye, hangi kanallar ve hangi amaçla yapıldı? İşte detaylar…

 

XPring Aracılığı İle Büyük Bağış Trendi

Bildiğiniz gibi Ripple’nin finans ve yatırım aksiyonlarını gerçekleştiren bağış toplama ve iş geliştirme kolu olan XPring, yatırımların seyrini ve miktarını belirliyor. Buna göre, merkezi Seattle’de bulunan kripto ATM kuruluşlarından olan Coinme için 1.5 milyon dolarlık bir yatırım paketi hazırlandı. Paketin tek kalemde devredileceği ve bunun amacının da Ripple’nin Batı ülkelerinde daha fazla yatırım yapmak.

Coinme, sahip olduğu dünya genelindeki 2.583 kripto para ATM’si ile devasa bir güç. Bu gücün şemsiyesi altına girmek ve pastadaki payını yükseltmek isteyen kripto para şirketleri, hamlelerini bu yönde atmaktadır. Bu yönde ciddi adımlardan birini de Xpring aracılığı ile Ripple atmış oldu. Yaratıcıları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen tarafından C++ programlama dili ile oluşturulan Ripple, genelde baskı ve etkilerden pozitif ayrışması ile dikkat çeken bir sanal para cinsi. Ama bu adım ile birlikte, entegrasyonunu da büyük ölçüde pazardaki diğer aktörlere göre yapmış oldu. Bu yatırım ile birlikte, ATM’lere olan yatırım boyutunun 500 milyon dolar yani yarım milyar dolar seviyelerine geldiği belirtiliyor. Bu da bu sektör için harika bir yatırım miktarı hiç kuşkusuz.

 

Ripple Yönetiminden Büyük Yatırım Trendi

1.5 milyon dolar gibi tek kalemde yapılan devasa yatırımın yanı sıra 500 milyon dolarlık toplam yatırım ile de bu sektördeki varlığını kuvvetlendiren Ripple, kripto kiosk teknolojisi için de şimdiden kolları sıvamış durumda. Ripple yönetiminden büyük yatırım hamleleri ile birlikte 500 milyon dolarlık fon sağlayarak bu teknolojinin geliştirilmesi için de büyük bir adım atılmış oldu. Blockchain teknolojisi için de ayrıca yatırımlarına hız vermek istediğini yineleyen Ripple, bundan sonra, bağış kampanyalarına devam edeceğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir