Press ESC to close

Fransız Coinhouse Müşteri Bilgileri Çalındı. Bundan Sonra Ne Olacak?

Paris merkezli önemli Coin borsalarından olan Coinhouse ile ilgili bir haber, sanal para dünyasını oldukça sarsmışa benziyor. 200 binden fazla kullanıcıya hizmet eden bu borsadaki yatırımcıların hesaplarının çalınması, kısa süreli bir şoka sebep oldu. Eğer söylentiler doğruysa, yani Coinhouse bilgileri çalındı ise, bu gerçek anlamda bir güven kaybı anlamına gelecek. Saldırıyı bilgisayar korsanlarının, müşterilerin kendi e-posta servislerini kullanması ile saldırıyı gerçekleştirdikleri ifade ediliyor.

 

Coinhouse Müşteri Bilgileri Çalındı. Bundan Sonra Ne Olacak?

Aslında bu artık bir söylentiden öteye geçmiş durumda. Zira, üst düzey ismi açıklanmayan bir yöneticinin, Twitter’da bir kullanıcının referansı ile bu olayın doğru olduğunu ifade etmesi, artık olayın gerçekten de gerçekleştiğini gösteriyor. Olaydan etkilenen 200 bin kullanıcının kaçta kaçına denk geldiği ise halen bilinmiyor. Ama en az 5 bin kişinin bilgilerinin çalındığı tahmin ediliyor. Şimdilik herhangi bir transfer veya çalıntı meydana gelmiş değil çünkü haber alınır alınmaz sistem erişime kapandı. Durum bu şekilde devam etmeyecek elbet. Ve açılır açılmaz nasıl bir senaryo ile karşı karşıya kalacağı merak konusu.

 

Diğer Kripto Para Borsalarının Tepkisi

Olay resmi olarak anons edilmemesine rağmen, diğer kripto borsalarında da hareketli anlar yaşandı. Bu durumun Coinhouse’deki olayla ilgili olup olmadığı tam bilinmese de, diğer kripto para borsalarında da kısmi süreli kapanmalar meydana geldi. Ve birçok borsa, sistemlerini bakım moduna alarak söz konusu işlemleri kısa süreli yapılamaz hale getirdi. Bundan sonra sürecin nasıl devam edeceği ise merak konusu.

 

Kripto Para Birimi Değerlerinde Değişim

Aslında Brezilya ve Singapur’da satış baskısı aldığından dolayı tam olarak sebep göstermek doğru olmamakla birlikte, tüm kripto para birimlerinde bir gevşeme meydana geldiği görüldü. Öyle ki, gün içerisinde Bitcoin’in değerinde %4’ün üzerinde azalış meydana geldi. Ama daha sonra Bitcoin durumu hemen toparlayarak gevşeme durumunu atlatarak satış baskısından kurtuldu. Şu anda Bitcoin, %1.36’lık an itibari ile kayıp yaşamakta.

Coinhouse yönetiminin bundan sonraki atacakları adım çok merak ediliyor. Zira, kullanıcılarına bunu nasıl izah edecekleri yönünde bir stratejileri var mı yok mu bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir