Press ESC to close

Milyarderler, Bitcoinin 100.000 Doları Aşma Bahsine Hazır

ABD bünyesinde hizmet veren lisanslı bir kripto para türev platformu olarak çalışan LedgerX platformu üzerinde kurumsal ve bireysel yatırımcılar artık 100.000 dolar alım opsiyonu satın almak için hazır bekliyorlar. LedgerX CEO’su birçok farklı kurumun bu konuda sözleşme talebi istediğini belirtti.

Bloomberg kaynağı üzerinde yayınlanan habere göre platform kurumsal ve bireysel yatırımcılara 2020 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşması üzerine bahis gerçekleştirme şansı sağlıyor.

LedgerX platformu tarafından sunulan 100 bin dolarlık alım opsiyonunda, alıcıların kazanabilmesi için Bitcoin’in şu anki değerinin 2020 yılının Aralık ayına kadar olan dönemde 10 kat artması ve piyasa kapitalizasyonu 2 trilyon dolar üzerine çıkması gerektiğini ifade ediyor.

Milyarderler Bitcoin 100.000 Dolar Olur mu Bahsini Bekliyor

Kurumsal yatırımcılar 2 yıl gibi bir süredir platform sayesinde türev ticareti gerçekleştiriyor. Platformun CEO’su Paul Chou, Bloomberg kanalına yaptığı açıklamada her biri 0.01-1milyar dolar arası servete sahip olan bu müşterilerin bu yeni ürüne de çok yüksek ilgi gösterdiklerini belirtti. CEO, birçok farklı kurumun platform ile iletişim kurarak, bu tür bir sözleşmede işlem yapmak ile ilgilendiklerini bildirdiğini ifade etti. Ayrıca 100 bin doların büyük bir rakam olduğunu anladığını fakat birçok kişinin Bitcoin’in 1 dolar olduğunu sonrasında 10, 100 ve 10 bin dolara kadar çıktığını da hatırladığını söyledi.

Öte yandan yatırım yönetim şirketi Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano ise LedgerX alım opsiyonundan 1 yıl sonrasında Bitcoin’in 2021’de 100.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor. Gün itibariyle Bitcoin Türkiye saati ile 11.45 civarlarında kripto para borsası Bitstamp üzerinde 9570 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir