Press ESC to close

Altın Fiyatları Ne Olur ? 10.09.2019 Altın Analizi ve Tahminleri

Altın fiyatında oldukça hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Ons altının 1,500 dolar seviyesinin altına kayması ile beraber satışlar hız kazandı ve 1,490 doların altına çekilen bir ons altın fiyatı ile karşı karşıyayız. Peki altın fiyatları bundan sonra ne olur ? Altın yükselecek mi, yoksa altın düşecek mi ? Bu soruların cevaplarına gelin beraber bakalım isterseniz.

Altın Fiyatları Ne Olur ?

Altın fiyatlarında bir süredir devam eden yükseliş hareketleri 1,550 dolar üzerinde kalıcı olamadı. Yine haftalık kapanışlar iki haftadır 1,530 seviyesinin altında gerçekleşmekteydi. Her ne kadar hafta içerisinde yükselen bir altın fiyatı olsa da haftalık kapanışı dip seviyelerden yapıyor olması tedirginliği arttırdı. Son olarak 1,520 dolar üzerinde kalmayı başaramayan ons fiyatında düşüşler kaçınılmaz bir hal aldı ve 1,500 doların altına kayan fiyat hareketleri ile karşı karşıya kaldık.

Bugün ekonomik takvimde iş imkanları verisi takip ediliyor olacak. Altın fiyatlamalarına direkt olarak etki edebilecek bir veri değil. Trump’ın Fed’in faiz kararına yönelik olası açıklamaları ons üzerinde fiyatlamalarda değişikliğe neden olabilir. Yine Abd ile Çin arasında ticaret görüşmelerinin ne olacağına dair iki taraftan da gelebilecek açıklamalar altın fiyatı için belirleyici özelliğe sahip olabilecektir.

Altın Analizi 10.09.2019

Altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme bir alım fırsatı oluşturabilir mi yoksa düşüş bir müddet daha devam mı eder ? Bu sorunun cevabı tüm yatırımcılar tarafından aranmakta iken bize grafikler neler söylüyor bunlara birlikte bakalım isterseniz.

altın güncel yorum
altın yorumları, altın fiyat tahmini, altın grafik analizi, teknik görünüm, 10.09.2019 Altın fiyatları analizi

Altın grafiğimizi incelediğimizde ons fiyatlamalarının oldukça kritik bir aşamada olduğu görülmekte. Yaşanan düşüşlerle beraber şu sıralarda 1,490 dolardan fiyatlanmakta olan bir ons altın izlemekteyiz. 1,487 dolar çok önemli bir destek noktası. Bu seviye üzerinde kalınması oldukça önemli olacaktır. Buranın kırılması halinde ise aşağıda tabiri caizse son kale görevi üstlenen 1,471 dolar desteğine doğru geri çekilmeler izlenebilir ki bu durumda ons tarafında yeni yatırımcılar için alım fırsatı, eski yatırımcılar için yeni alım yaparak maliyet düşürme fırsatı oluşabilir.

Bu dönemde piyasaları oldukça yakından takip etmekte fayda olacaktır. Fed’in faiz kararının da gelecek olan ekonomik verilerle şekilleneceği bilinmekte. Bu nedenle verilerin beklentileri karşılaması veya karşılamaması halinde ons altın tarafında ki fiyatlamalara etkisi olabilir. Bu nedenle ekonomik takvim takip edilmeli, Trump’ın ve Fed üyelerinin açıklamaları da yakından takip edilmelidir.

[button-red url=”” target=”_self” position=”left”]Yasal Uyarı: kriptomix.com’ da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir.[/button-red]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir