Press ESC to close

Bitmex’ten Bitcoin’in Mucidi Öldü İddiası. Satoshi Nakamoto Öldü mü?

Bitcoin piyasaya ilk sürüldüğü yıllarda, “derin güçlerin bir maşası” olarak kabul edilerek yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun dahi bir hayal ürünü olduğu söylenmekteydi. BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes’ten gelen öyle çarpıcı bir iddia kulislere yansıdı ki; kripto para birimleri bir anda %5’in üzerinde düşüş eğilimi gösterdi. Hayes’in iddiasına göre, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto öldü veya öldürüldü! Peki gerçekten Satoshi Nakamoto Öldü mü?

Satoshi Nakamoto Öldü mü? Onun Hakkında Net Bir Şey Yok!

Kimisine göre o sanal bir kahraman, kimisine göre ise gerçek bir fenomen. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in mucidi olarak kabul ediliyor. Yaşayıp yaşamadığı veya gerçek bir kişi olduğu konusunda tereddütler mevcut. Bazı söylentilere göre o bir Rus, kimisine göre Çin güdümünde çalışan bir Japon. Milken Institute Asia Summit toplantısı için Singapur’a giden Hayes, verdiği konferansta, onun bir gerçek kişi olduğunu ve kendisinin öldüğünü ifade etti. Salonda derin bir sessizliğin ardından devam etti ve ekledi: “O zaten ölmüş biri”.

Satoshi Nakamoto’nun neden öldüğü, ne zaman öldüğü veya öldürüldü mü gibi soruları cevapsız bırakan Hayes, bu soruları cevaplamanın yerine Bitcoin’in geleceği üzerine konuşmanın daha yararlı olacağını ifade etti. Ona göre Bitcoin’in yaşaması, Nakamoto’nun ölümünden daha önemli.

Önümüzdeki 3 Yılda Bitcoin Almadığınıza Üzüleceksiniz!

Bundan sadece birkaç yıl önce 100 dolara satın alanların ve 200 dolara gelince bozduranların derin üzüntüsünü, 3 yıl sonra binlerce kişi yaşayacak. Çünkü şu an 10 bin dolar seviyesindeki Bitcoin, 1 yıl içerisinde tam 20.000 dolara gelecek diyor Hayes. Ve büyük bombayı da patlatıyor. Sadece 3 yıl içerisinde Bitcoin, Libra’nın da desteği ile tam 100.000 dolara yükselecek. Evet bu gerçekten de inanılması zor bir durum ve gerçekten de bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği büyük merak konusu. Acaba, Arthur Hayes, Soros gibi bir spekülasyoncu mu yoksa gerçek bir uzman mı? Bunu önümüzdeki günlerde daha iyi gözlemleyeceğiz. Ama eğer bu durum doğruysa ve bu tespit 3 yıl sonra 100.000 dolar için doğru çıkarsa, bu durumda çok büyük kazançlar söz konusu olabilir. Bunu hep birlikte takip edeceğiz. Ve söylendiği gibi Satoshi Nakamoto öldü mü? Yoksa öldürüldü mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir