Press ESC to close

Evden Para Kazandıracak İş Fikirleri, Yeni İş Fikirleri

Evden para kazanmak, herkesin istediği bir şeydir. Günümüzde sadece bir kişinin çalışması, geçinmek için yeterli olmamaktadır. Bu sebeple herkes çalışmalı ve ek iş yapmalıdır. Yazımız sayesinde evden para kazandıracak iş fikirleri nelerdir, bunları öğrenmiş olacaksınız.

Evden Para Kazandıracak İş Fikirleri

Birçok iş fikri mevcuttur fakat her zaman dediğimiz gibi, işi farklılaştırmak önemlidir. Farklı bir bakış açısı ile bir iş yaparsanız, kazanacağınız para fazlasıyla artacaktır. Evden para kazanmak istiyorsanız, listemizi dikkatlice okuyup değerlendirmeniz gerekecektir.

Evde Yemek Yapıp Satmak

Özellikle kadınların en çok yaptığı işlerden biridir. Evde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız yemekleri kendiniz  satabilirsiniz veya bir firmaya yemek yaparakta para kazanabilirsiniz. Yemekleriniz güzelse, sürekli olarak müşteriniz olacaktır. Anlaşacağınız firmalara uygun fiyat ile yemek verirseniz, güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca bu iş için ilan da vermenizi öneririz. Günü birlik organizasyonlar için yemek siparişleri veren firmalar olacaktır, ilanlar ile bu müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

canlı-destek-işi
canlı-destek-işi

Canlı Destek Personeli

Evden yapabileceğiniz en rahat işlerden biridir fakat sürekli aktif olmanız gerekmektedir. Birçok sitenin canlı destek elemanına ihtiyacı olmaktadır. Firmalar, canlı destek için dışarıdan eleman tutmayı daha karlı bulmaktadır. Özellikle küçük firmalar, bu işi dışarıya vermektedir. Bu işi yapmak için iş sitelerine ilan verebilir veya direkt olarak firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca forumlara üye olup, iş ilanı oluşturursanız mutlaka geri dönüş alacaksınızdır.

Ürün Fotoğrafı Çekmek

Günümüzde birçok firma, internet üzerinden satış yapmaktadır. Durum böyle olunca ürünlerin fotoğrafları üst düzey olmalı ve güzel görünmelidir. Ürün fotoğrafı çekmek için stüdyosu olmayan firmalar, bu işi freelance çalışan kişilere vermektedir. Bu işe başlamak için kaliteli bir telefon ve ürün çekme alanı yeterli olacaktır. Küçük ürün çekme alanları ile bu işi yapabilirsiniz, ortalam maliyet telefon hariç 300-400 TL olacaktır. Profesyonel olarak yapmak istiyorsanız, kamera ve ışıklandırma dahil maliyetiniz 3000 TL ile 5000 TL arasında olacaktır.

al-sat
al-sat

İkinci El Ürün Satışı Yapmak

Evde olanlar ve vakti çok olan kişilerin yapabileceği işlerden biridir. İlk olarak evinizde bulunan ve kullanılmayan ikinci el ürünleri satarak başlayabilirsiniz, bu şekilde sermaye oluşturmuş olursunuz. Bu sermaye ile sürekli olarak ikinci el ürün alıp satabilirsiniz, zamanla bu şekilde iş haline dönüştüğünü göreceksiniz.

Özel Ders Vermek

Herhangi bir alanda uzmansanız, özel ders verebilirsiniz. Özel ders sadece öğretmenlere özel bir durum değildir. Sporcu geçmişiniz veya bilgisayar geçmişiniz varsa, bu alanlarda da özel ders verebilirsiniz. Özel ders için evinizde bir köşe ya da oda ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında isterseniz de evin dışında özel ders verebilirsiniz, bu noktada tercih size kalmıştır. Tarih, bilgisayar, yazılım, el işi, elektronik, yabancı dil, matematik, türkçe, karate ve fotoğrafçılık gibi birçok alanda özel ders vermeniz mümkündür. Uzman olduğunuz alana göre, özel ders verilebilecek konular değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir