Press ESC to close

Kış Aylarında Para Kazandıran İş Fikirleri

Kış aylarında gelir elde edebileceğiniz işlerin sayısı fazladır. Kış denilince birçok kişinin aklına sokakta dolaşan bozacılar gelmektedir. Yazımızda bu meslek hakkında da bilgiler bulabilirsiniz. Bunun yanında kış aylarında para kazandıran iş fikirleri nelerdir sorusunun yanıtı yine yazımızda mevcuttur.

Kış Aylarında Para Kazandıran İş Fikirleri

Yaz aylarında para kazandıran işler olduğu gibi kış aylarında da para kazandıran işler mevcuttur. Aşağıda yer alan listeden para kazandıracak işlerin birçoğunu görebilirsiniz.

buz-heykeltraşı
buz-heykeltraşı

Heykeltraşlık

Kış aylarında buz heykeltraşlığı yapılabilecek işler arasındadır fakat beceri istemektedir. Bu sebeple bu işi herkes yapamamaktadır. Ressamlar, heykeltraşlar ve sanat ile ilgilenen kişiler, bu işe daha yatkındır. Zordur ama imkansız değildir, eğitim alarak sıfırdan başlayabileceğiniz bir iştir. Diğer işlere göre çok yüksek kazançları bulunmaktadır. Güzel çalışmalar ortaya çıkarırsanız, özellikle soğuk ülkelerden teklif alabilir ve çeşitli fuarlara katılabilirsiniz. Buradan elde edeceğiniz kazanç, heykeltraşın işçiliğine ve büyüklüğüne göre değişmektedir.

Boza Satmak

Az önce bahsettiğimiz gibi kış aylarının vazgeçilmez işleri arasında boza satmak da yer almaktadır. Bu iş biraz yorucu olabilmektedir fakat kazanç elde edebileceğiniz işler arasındadır. Akşam saatlerinde birkaç litre boza ile sokağa çıkarak bağırırsınız ve müşteri çekmeye çalışırsınız. Bozanızın lezzeti iyiyse, belirlediğiniz bölgede sürekli gelir elde edebilirsiniz. Ev yapımı bozanın tadı daha farklı olduğu için mutlaka evde boza yapıp satmanızı öneriririz.

atkı-bere-satmak
atkı-bere-satmak

Atkı ve Bere Satmak

Seyyar olarak yapılabilecek işler arasındadır. Küçük bir stand ile merkezi bir konumda satış yapabilirsiniz, bunun yanında çok küçük dükkan bile size yetecektir. Seyyar olarak uğraşmak istemiyorsanız, dükkan açarak gelir elde edebilirsiniz. Klasik atkı ve berelerin dışında kendinize özgü bir şeyler katmanız gerekmektedir. Özellikle gençleri çekecek ürünler satmayı başarırsanız, geliriniz kesinlikle artacaktır. Küçük bir yatırım ile başlayabilirsiniz.

Kar Temizliği ve Kara Hazırlık

Kar temizliği yapmak ve evi kara hazırlamak, doğu illerinde daha yaygın olan bir iştir. Doğu Anadolu bölgesi soğuk olduğu ve kar çok yağdığı için bu bölgenin işidir. Metrelerce yağan karı temizlemek çok zorlayıcı olmaktadır, özellike kar buz tuttuysa bu iş daha da zorlayıcı olmaktadır. Bu noktada bir kişiden veya ekipten destek alma ihtiyacı duyulur. Müstakil ev sahipleri, bu konuda en çok desteği alan kişilerdir. Fazla yağan kar, hem çatıda birikmekte hem de evin girişini kapatmaktadır. Bu sebeple kar temizliği için destek almak gerekir. Kış sezonu boyunca anlaşmalar yapılır ve düzenli olarak kar temizliği yapılır, bu hizmet karşılığında bulunan şehire göre ücret teklif edilir. Teklif edeceğiniz ücret size kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir