Press ESC to close

05.12.2018 Bitcoin Analizi

Bitcoin fiyatında yatay aşağı yönlü seyir etkisini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta 3,600 dolar seviyesi üzerinden yükselişe geçen bitcoin için 4,500 dolar seviyesinin önemine önceki analizlerimizde dikkat çekmiştik. Nitekim 4,400 dolar seviyesinin üzerine doğru devam eden yükselişler sonrasında satış baskısı oluştu ve Btc kritik 4,5k direncini aşamadı.

[irp posts=”2552″ name=”Bitcoin Analizi 04.12.2018″]

Bitcoin fiyatı şuan 4k altında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin grafiklerinde göstergeler aşağı yönlü olmaya devam ederken. Bitcoin ve diğer kripto para yatırımcılarının yıl sonu yükseliş beklentisi de devam etmekte. Durum böyle iken teknik mi kazanır beklentiler mi karşılanır bilinmez ama biz grafiklerimiz eşliğinde kısa vadeli olarak nasıl fiyatlamalar oluşabilir dilerseniz bir ona bakalım.

Bitcoin Grafik Analizleri

Bitcoin grafiği şu sıralarda 3,900 dolar seviyelerine yakın işlem görmekte. Kısa vadeli olarak incelediğimizde 3,835 dolar altına inilmesi halinde yeniden 3,700 dolar seviyesinin aşağısı test edilebilir

btc analiz
btc analiz 05.12.2018, bitcoin yorumu, bitcoin grafiği.

Olası geri çekilmelerde 3,700 dolar altına inilmesi halinde bu inişlerin fake hareketler mi yoksa kalıcı hareketler mi olacağı önemli olacak. Peki bunu nereden anlayacağız ? Eğer bu seviye altında 4 saatlik ve günlük kapanışlar gerçekleşebilirse satışlar hız kazanabilir ve bu hareket fake olmayabilir ancak fake hareket olması halinde ise ardından hızlı bir toparlanma mümkün hale gelebilir.

btc analiz
bitcoin usd grafiği günlük grafik, bitcoin analizi, btc yorumları

Bitcoin günlük grafiğini incelediğimizde ise olası yukarı yönlü toparlanma hareketlerinde 4,480 dolar seviyesi önemli bir direnç konumunda. Yani yine 4,500 dolar seviyesi direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması halinde ise btc de kısa vadeli düşüş trendi
son bulabilir ve bu sayede yukarı yönlü bir trend başlangıcı seyredebiliriz. Ancak bu seviyenin aşılamaması halinde bitcoin ve kripto para birimleri baskı altında kalmaya devam edecektir.

Düşüşlerin 3,700 dolar altında kalıcı olması halinde takip edeceğimiz bir sonraki destek noktası ise 2,900 dolar seviyesi olacaktır. Bir çok yatırımcı bitcoin yükselir mi, bitcoin ne zaman yükselecek diye beklerken, bir kesim yatırımcı ise biraz daha düşse de öyle alsam veya maliyet düşürsem diye bekliyor.

[irp posts=”2540″ name=”Popüler Kripto Para Borsaları”]

Özellikle geçtiğimiz sene yıl sonunda yaşanan yükseliş yatırımcıların aklına bir ihtimal yine yaparsa diye getirirken öte yandan acaba bu kadar yatırımcı yukarı hareket beklerken ters büyük fonlar bir ters köşe yapar mı sorusu da bir taraftan soruluyor. Yaklaşık 1 haftadır sakin fiyatlanan bitcoin ve kripto para fiyatlarında volatilite bu beklentilerle birlikte hız kazanabilir. Dikkatli hareket etmekte fayda olacaktır diye düşünüyoruz. Hepinize bol kazançlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir