Press ESC to close

Altın Fiyatları Ne Olur ? Güncel Altın Yorumları, Analiz ve Tahminleri

Ons altın fiyatında geçtiğimiz hafta kapanışına doğru önemli bir geri çekilme yaşandı. Altın fiyatıu 1,555 dolar seviyelerine dek yükselmişken, Abd Başkanı Trump’ın Çin ile ticaret konusunda olumlu konuşmaları sonrasında ons altın fiyatında gerileme başladı. Altın fiyatı 1,540 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olmaya çalışırken gelen açıklamalar sonrası 1,520 dolar seviyesine kadar geri çekilen bir ons fiyatı ile karşılaştık.

Bu sabah Çin’den gelen ağustos ayı PMI verisi Çin tarafında yüzleri güldürdü. 49,8 beklenen Caixin İmalat Satın Alma Müdürleri PMI verisi 50,4 olarka açıklandı. Çin ekonomisi Abd ekonomisi sonrasında dünyanın en büyük ekonomisi olarak görülmekte ve bu nedenle buradan gelen ekonomik verilerin önemi oldukça büyük. Ayrıca ticaret savaşlarının ekonomiye olan etkilerini görmek açısından Çin tarafında açıklanan ekonomik takvim verilerini takip etmekte fayda olacaktır. Bugün Avrupa’dan ve İngiltere’den de PMI verileri açıklanacak iken Abd’de ise önemli bir veri bulunmamakta.

Altın Ne Olur ? Ons Altın Güncel Teknik Analizi

Geçen haftayı düşüşle kapatan ons altın bu hafta nasıl bir fiyatlama içerisine girecek merak konusu. Muhtemelen Trump’ın Fed yönetimine ve Çin’e yönelik yapacağı açıklamalar yine altın üzerinde etkili olabilir. Ayrıca Çin tarafından ticaret görüşmelerine ilişkin gelecek açıklamalarda piyasalar tarafından takip edilecektir.

02.09.2019 güncel ons altın grafik analizi
altın grafiği güncel analiz, ons altın analizi, ons altın teknik seviyeler, altın fiyat tahminleri ve yorumları 02.09.2019

Ons altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmeye karşın, teknik göstergeler olumlu kalmayı sürdürüyor. Bu hafta ons için 1,525 dolar seviyesi oldukça kritik bir denge noktası olacaktır. Şu sıralarda bu seviyenin altında fiyatlanmakta olan ons fiyatı yaşanabilecek olası toparlanma da bu seviyenin aşılması ve üzerinde kalınması son derece önemli olacaktır. 1,525 dolar üzerinde kalıcı olunması halinde altın tarafında 1,548 dolar hedefi ile yükselişlerin devam etmesi beklenebilir. Arada ise yine 1,536 ara direnci takip edilecektir.

Abd ve Çin tarafından ticaret görüşmeleri ile alakalı olumlu haber akışının devam etmesi halinde ise ons altın tarafında düşüş beklentisi ağır basacaktır. Bu durumda 1,502 dolar ve 1,493 dolar seviyelerine doğru geri çekilme hareketinin etkili olması beklenebilir.

Türkiye’de Altın Fiyatları

Altın fiyatları dünyada son bir kaç aydır yükselişte olduğu gibi Türkiye’de de artış göstermiştir. Geçtiğimiz haftalarda gram altın fiyatı 300 lira seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı. Sonrasında dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile beraber düşüşe geçen gram altın 285 lira civarında fiyatlamasını sürdürüyor. Çeyrek altın serbest piyasada 465 liradan işlem görürken, cumhuriyet altını ise 1913 liradan işlem görüyor.

[button-red url=”#” target=”_self” position=”left”]Yasal Uyarı: kriptomix.com’ da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir.[/button-red]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir